iPhone 5S üretimi başladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ekonomi

iPhone 5S üretimi başladı

Nokia, Sony, Samsung, Huawei ve LG gibi markaların ardından sahneye çıkmayı planlayan Apple, iPhone 5S’in üretimine başlamış olabilir.

Apple haberlerine odaklanan Japon teknoloji bloğu Macotakara, iPhone ve iPad’lerin montajını gerçekleştiren Foxconn’un iPhone 5S üretimine başladığını öne sürdü.


Site, ‘güvenilir bir kaynaktan’ aldığı bilgiye göre, ‘Foxconn fabrikalarında iPhone 5S’in kısmi üretimine başlandığını’ belirtti. Site, iPhone 5S’in, iPhone 5 ile aynı üretim hattında üretildiği bilgisini verdi.

Yeni nesil iPhone’un üretimine başlandığı bilgisi, ABD merkezli MacRumors ve AppleInsider sitelerinde de bugün yer aldı.

 

“iPHONE’A HAZIRLIK YAPILIYOR”
CNET’in verdiği bilgiye göre, Japonya’nın cep telefonu operatörü NTT Docomo, iPhone 5S taleplerini şimdiden yetiştirmek için Android tabanlı telefonların siparişini azalttı.

Son 24 saat içinde teknoloji dünyasına yayılan diğer söylentiler, iPhone 55’in ya Haziran-Temmuz aylarında, ya da Ağustos’ta piyasaya sürüleceği yönünde. CNET, pisayaya sürülme tarihi hangisi olursa olsun, Mart ayında kısmi üretime başlanmasının şaşırtıcı olmayacağını belirtti.

Yeni nesil iPhone’un, Apple’ın A7 işlemcisine, LED teknolojisine dayanan ve ‘Akıllı Flash’ özelliği içeren daha iyi bir kameraya sahip olması bekleniyor. iPhone 5S ayrıca, kullanıcıyı algılamak için parmak izi çipi de bulundurabilir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar