Dünya

İngiltere: Putin, 20. yüzyılın ortalarında yaşayan bir tiran gibi davranıyor


İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Sky haber kanalına Ukrayna'daki krizi değerlendirdi. Hammond, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında konuşurken, "Bu adam, 21. yüzyılda uluslararası bir sınıra asker göndererek ve başka bir ülkenin toprağını işgal ederek, 20. yüzyılın ortalarında yaşayan bir tiran gibi davranmaktadır" ifadesini kullandı.

Rusya'ya uluslararası kurallara uyma çağrısı yapan Hammond, "Uygar milletler 21. yüzyılda böyle hareket etmez. Bizler kurallara dayalı toplumlarda yaşıyoruz. Rus halkının, kurallara uyan bu uluslararası toplumun parçası olmasını istiyoruz. Rusya'nın da Avrupa'nın geri kalanı gibi, ekonomik büyümeden ve artan yaşam standartlarından faydalanmasını istiyoruz. Kremlin'in bu korkunç ve çağ dışı davranışlarına tahammül edilmesi için herhangi bir sebep görmüyoruz" diye konuştu.

Batı'nın Rusya'ya uyguladığı ekonomik yaptırımların etkili olduğunu savunan Hammond, Putin'in ülkesinin ekonomisindeki kötüleşmeyi engellemek için Ukrayna krizindeki tutumunu sonunda değiştireceğine inandığını dile getirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı