Köşe Yazarları

İnananlar kazandı2017-18 futbol sezonunda zirve mücadelesi yapacak “Favori” konumdaki sayılı takımlar arasında bulunan Doğan Türk Birliği ile Küçük Kaymaklı takımları arasında dün gece oynanan ve mutlak kazanılması gereken altı puanlık karşılaşma, “Kalite” bakımından olmasa da, “Mücadele” açısından izleyenleri tatmin etti. Ve neticede, saha ve seyirci avantajını iyi kullanan Doğan Türk Birliği müsabakayı 4-2 kazandı.
Doğan Türk Birliği karşılaşmaya; önde basan, rakibe baskı kuran ve sürekli arayış içerisinde olan iştahlı ve mücadele gücü yüksek bir tempoda başladı ve oyunu rakip alana yıktı. Doğan, savunma güvenliğini ihmal etmeden, ikinci bölgeyi oluşturan Ahmet Coşkun’un yanı sıra Quincy’nin, kanatlardan da Aydın ve Razaq’ın düzenlediği final pasları ile Kenan ve Selim’e gol yolları hazırladı. Nitekim daha ilk dakikada Selim’in ceza alanı dışından çektiği gollük şutu kaleci Ali kurtardı. Geliyorum diyen gol ise fazla gecikmedi ve Ahmet Coşkun’un getirip kale sahasına kestiği topu savunma uzaklaştıramayınca, Doğan Türk Birliği’nin ilk golünü Razaq’a atmak kaldı. 1-0Maç öncesi ısınma sırasında sakatlanan tecrübeli Mehmet Kaygısız’ın yerine oyuna genç Bahadır’la başlayan Küçük Kaymaklı’da, orta alan organizasyonunu yapacak ve ceza alanı civarında çoğalarak final pasları üretecek oyuncu eksikliği, bloklar arasında önemli boşlukların doğmasına neden oldu. Bu nedenle de gol, Mamut, Fofana ve Hüseyin Sadıklar’ın merkezden,kanatlardan da Mustafa Yaşınses ve Uğur’un Massa’ya atacakları uzun toplardan, duran top organizasyonundan ve karambol pozisyonlardan beklenir oldu.

Ancak, Küçük Kaymaklı’nın oyunu dengelemeye çalıştığı bir süreçte golü, Emek’in kullandığı serbest vuruşta topa ceza alanı içerisinde adeta dokunan Ahmet Sönmez’in bu vuruşunda topu elinden kaçıran kaleci Ali Duvarcı’nın hatasından, Doğan Türk Birliği attı.2-0

İlk devrede hiçbir varlık gösteremeyen Küçük Kaymaklı, ikinci devreye golle başladı. Sağ taraftan yapılan ortaya ceza alanı içerisinde elle müdahale eden Hasan Kanlı’nın sebep olduğu penaltıyı kullanan Uğur skoru 2-1’e taşıdı.

Ve bu gol oyuna renk getirdi. Ancak, Küçük Kaymaklı’nın hücuma çıkarken yaptığı top kayıpları, skoru korumak içgüdüsü ile orta alanı kalabalık tutup, Selim, Kenan ve Razaq’la kontra atak yapan Doğan’a pozisyon zenginliği verdi. Nitekim Kenan’ın 54 ve 74.dakikalarda attığı iki gol böyle pozisyonlardan doğdu.

Sonuçta, dün kazanmayı en çok isteyen ve bu nedenle de büyük mücadele veren Doğan, karşılaşmayı 4-2 kazandı.

Karşılaşmanın bir diğer başarılısı ise, ekibi ile fevkalade bir yönetim gösteren hakem Mehmet Malek idi.

 

Başa dön tuşu