FutbolKöşe YazarlarıSpor

İnanan kazandı


Ahmet ÖZSOY

 

Haftanın kapanış maçında iki başkent ekibi Yenicami ve Göçmenköy bizlere güzel zevkli bir mücadele izletti. Yenicami’de sakatlığı nedeniyle uzun süre takımından ayrı kalacak olan Tansel’e Göçmenköy maçında Hasan ile Yannick ve sakatlığı olmasına rağmen oynadığı söylenen Mehmet Altın da katılmıştı.

Bunları yazarken Yenicami maça 7 kişiyle çıktı diye yazmıyorum tabii, iki takımda on birer oyuncu ile mücadele etti, yani şartlar eşitti. Fakat gerek ikinci devre oyuna giren Hasan, gerekse 90 dakika sahada kalan Mehmet Altan’ın herhangi bir aksama veya zorluk yaşadığını görmedik.

Bu saydığım problemler maç öncesinden Yenicami’de stres ve sıkıntı yaratmıştı. Gerek tribündeki taraftarlar gerekse saha içindeki takımın mücadelesi, oyuncuların performansı ve yedek kulübesi dahil oyuncuların ayakta duruşu, inançsız isteksiz bir görüntü ortaya çıkarmıştı.

Şüphesiz son 5 yıla damgasını vuran bir Yenicami’nin ekonomik sıkıntıdan dolayı özellikle bu sene zor haftalar ve zor dönemler geçireceği su yüzüne çıkmıştır. Bugünkü rakibi Göçmenköy dahil birçok takımda futbolcusu bulunan Yenicami, elindeki oyuncuları farklı takımlara kiralık olarak göndererek bir yandan bunlardan gelir elde ederken, bir yandan da bu oyuncuların giderlerini karşılayamadığı için mecburi göndermiştir ve böyle de olunca takımda 1-2 sakatlık olunca güç dengeleri değişiyor. Yedek kulübesi eskisi gibi zengin değil artık.

Göçmenköy’e karşı bir tartışmalı penaltı golü ve bir de baskı kurdukları anda gelen gol dışında, Yenicami’nin gol pozisyonu üretmekle zorluk çektiğini, Göçmenköy’ün savunmasını aşamada çaresiz kaldığını gördük.

Buna karşılık Göçmenköy ise maçın ısınma anlarından itibaren kazanmaya inançlı, arzulu istekli ve son ana kadar mücadeleden pes etmeden oynayan taraf idi.

Özellikle skor 3-2 iken ve Yenicami beraberlik golünü ararken Göçmenköy’ün bulduğu bir golde kalkan ofsayt bayrağı çok ciddi anlamda tartışmalıydı ve eğer Yenicami’nin verilmeyen bu golden sonra beraberlik golü gelseydi, dün gece Atatürk Stadı’nda yaşanan şeyler hakkında farklı konuşuyor olabilirdik ama maç 3-2 Göçmenköy üstünlüğünde bitti ve çok şükür ki maç dışında bir şey konuşmuyoruz.

Yaşları büyük olan Göçmenköy’den Kemal Uçaner, Neval ve Yenicami’den Hüseyin Sadıklar’ın mücadelesi gerçekten takdire şayandır, onları kutluyorum. Ama maçı kazanmak için takım halinde iyi mücadele eden, çok koşan, Yenicami’nin beraberlik için baskı kurduğu son ana kadar hücum presini bırakmayan ve geriye yaslanmayan Göçmenköy takımını ve teknik heyetini canı gönülden kutlarım. Futbolda inanan kazanıyor ve dün de inanan kazandı.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı