İmdadına Polis Yetişti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Kıbrıs

İmdadına Polis Yetişti

İmdadına Polis Yetişti

DÖNMEDİ DİYE BURNUNU KIRDI… Haspolat’ta eski kız arkadaşının kendisine geri dönmemesine sinirlenen Hamit Demir kendinden geçti. Demir, eski kız arkadaşı F.H.’yi şiddetli darp etti, burnunu kırdı. F.H.’nin “imdat” çağrılarına polis yetişti

KENDİSİ ÇAĞIRDI… Mahkemeden söz alan zanlı Hamit Demir, eski kız arkadaşı F.H. ile görüşmek istemediğini, olay akşamı olay yerine F.H.’nin isteği üzerine gittiğini söyledi. Demir burada başlayan tartışmada kendisine hakim olamadığını belirtti


Duygu ALAN
Haspolat-Hamitköy anayolunun güneyinde bulunan ağaçlık bir arazide önceki gün akşam saat 20.30 sıralarında, zanlı Hamit Demir, kendisinden ayrılan ve barışmak istemeyen eski kız arkadaşı F.H.’nin yüzüne elleri ile vurup burun kemiğinin çatlamasına neden oldu.
Eski erkek arkadaşı tarafından ciddi şekilde darp edilen F.H. “İmdat” diye bağırınca o esnada bölgede devriye gezen polis ekipleri, olay yerine gitti ve zanlı Hamit Demir’i suçüstü yakaladı.
Burun kemiği çatlayan genç kız polis eşliğinde hastaneye gitti, zanlı Hamit Demir ise “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlarından gözaltına alındı.

KKTC’de çalışma izni ile ikamet ediyor
Zanlı Hamit Demir, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı. Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, zanlı Hamit Demir’in TC vatandaşı olup KKTC’de çalışma izni ile ikamet ettiğini ve hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.
Polis, zanlının ileride davalarında hazır bulunması maksadı ile mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Hamit Demir, eski kız arkadaşı F.H. ile görüşmek istemediğini olay akşamı olay yerine F.H.’nin isteği üzerine gittiğini söyledi.
Mahkeme zanlının, ileride yargılanmak üzere davalarında hazır bulunması amacı ile yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ve KKTC yurttaşı bir kefilin 40 bin TL’lik kefil kefaleti imza etmesi koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Tutuksuz yargılanacak
Zanlı Hamit Demir, mahkemenin teminat şartlarını yerine getirerek serbest bırakıldı.
Hamit Demir, ileride davaları görüşülünceye kadar tutuksuz yargılanacak.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar