Kıbrıs

İlkokul öğrencilerine, ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ eğitimi
Sağlık Bakanlığı’nın ilkokul öğrencilerine yönelik “ağız ve diş sağlığı” eğitimi başlatacağı bildirildi.
Bakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” nedeniyle düzenlenen ve yaklaşık 1 ay sürecek eğitim çalışmasında çocuklara “Sağlıklı Beslenme” olgusu da anlatılacak.Yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’nin “17-22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” nedeniyle  her yıl gerçekleştirdiği “Ağız ve Diş Sağlığı” eğitim çalışmalarına bu yıl devam da ettiği vurgulandı.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI YARIN BAŞLAYACAK

Ağız ve diş sağlığı eğitim çalışmaları yarın başlayacak ve ülke genelindeki tüm devlet ve özel ilkokullarını kapsayacak. Eğitim çalışması, 19 Aralık’a kadar devam edecek.

Özellikle ilkokul çocuklarında ağız ve diş sağlığı bilincinin yerleştirilmesi amacına yönelik eğitimlerde, çocuklara,  ağız ve diş sağlığı konusunda slaytlar eşliğinde teorik ve pratik bilgiler verilecek.

Öğrencilerin beceri ve alışkanlıklarının geliştirilip, “sağlıklı beslenme” olgusunun da aktarılacağı eğitim çalışması, Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan diş hekimleri tarafından sürdürülecek.Başa dön tuşu