Kıbrıs

İlk kepçe vuruldu


Lefkoşa Türk Belediyesi, “Çağlayan Otopark Projesi”ni hayata geçirmek için gerekli çalışmaları başlattı. Çağlayan’da yoğunlaşan araç trafiğine çözüm amaçlı Yenicami Spor Kulübü’ne ait halı sahayı otopark olarak düzenliyor

Çağlayan’da artan nüfusla birlikte yoğunlaşan araç trafiği nedeni ile yaşanan kaldırım ve yol işgali, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin “Çağlayan Otopark Projesi”nin hayata geçirilmesi ile son bulacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Çağlayan’da yoğunlaşan araç trafiğine dikkat çekerek, Yenicami Spor Kulübü’yle, bölgedeki halı sahanın otopark yapılması konusunda anlaştıklarını ve projenin en geç Mart ayında hayata geçirileceğini müjdeledi.

“Yenicami Spor Kulübü’yle bir uzlaşımız var. 10 yıllığına oradaki halı sahayı kiralayıp, 40 araçlık bir otopark yapıyoruz” diyen Harmancı, hem KTÖS hem de bölgedeki diğer iş yerleriyle birlikte bir abonelik ya da farklı bir sistem geliştirilerek, Şubat-Mart ayı gibi otopark projesini hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Harmancı, “Zaten belediye olarak otopark projelerine her zaman büyük önem verdik. Hem Ecvet Yusuf Caddesi’ne hem Mehmet Akif Caddesi’ne ciddi otoparklar yaptık. Bu çalışmaları arttırarak devam ettirmeye çalışacağız” dedi.

Şehirdeki otopark problemini çözmenin, kendileri için en önemli konulardan biri olduğunun altını çizen Harmancı, böyle bir fırsatta yakalamalarına katkı koyan Yenicami yönetimine de teşekkür ederek, bu otoparkın bölgeye nefes aldıracağını kaydetti.

 

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı