Kıbrıs

İlk duruşma 9 Ekim’deDevrim DEMİR

Türkeli kavşağında Ayşe Hadımcı Candemir, İmge Kozok, Figen Arkın ve Dilek Yılmaz’ın ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesiyle Merkezi Cezaevi’nde 8 aydır hükümsüz tutuklu olarak bulunan sanık Altınfincan, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Ömer Güran başkanlığında Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzurunda görüşülen davada İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol ve Savcı Aliye Özçınar ile Savunma Avukatı Süleyman Dolmacı mahkemede hazır bulundu.
9 Ekim’de itham olunacak
Ağır Ceza Heyet Başkanı Ömer Güran, sanık Çiğdem Altınfincan’ın itham olunması için davanın 9 Ekim’e ertelendiğini açıkladı. Sanığın itham olacağı güne kadar Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına devam edilmesini emretti.
Kaza nasıl olmuştu?
Lefkoşa – Güzelyurt istikametinde, LF 750 plakalı aracı ile seyir halinde olan Çiğdem Altınfincan  “aşırı sürat ve dikkatsizlik” sonucu, Türkeli kavşağında direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracıyla karşı şeride geçerek önce Ayşe Hadımcı Candemir yönetimindeki JU 850 plakalı araca çarptı, çarpmanın etkisiyle takla atarak, Naci Kanatlı yönetimindeki FZ 484 plakalı aracın tavanına çarpıp, yol içerisinde ters şekilde durmuştu.
Kaza sonrası Çiğdem Altınfincan yaralanırken, JU 850 plakalı araç içerisindeki Ayşe Hadımcı Candemir, İmge Kozok ve Figen Arkın kaza yerinde hayatlarını kaybetmişti. Dilek Yılmaz ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmış ancak 1 Şubat günü yaşam mücadelesini kaybetmişti.
Başa dön tuşu