Yaşam

İlişkiyi Güçlendirme Yolları

Eski günleri anın: Uzun zamandır birlikte olmanın en güzel yanlarından biri, geriye dönüp bakıldığında muhteşem hatıraların olmasıdır. Partnerizle geçmişten konuşun ve sizi mutlu eden o günleri sık sık hatırlayın. Bu, ilişkinizin canlanması ve güçlenmesi için önemli bir adım.
Samimi konuşun: Samimi ve içten bir konuşma kimi mutlu etmez? Partnerinizle gün içerisnde sürekli konuşuyor olabilirsiniz; ancak onunla yapacağınız daha özel bir konuşma ilişkinizi farklı boyutlara sürükleyecektir. Partneriniz eve döndüğünde, "Bugün ofiste neler yaptın?" demek yerine, "Bugün seni çok özledim ve akşam birlikte olmanın hayalini kurdum." Diyerek söze başlayabilirsiniz.

Teşekkür edin: Partnerinizi takdir ettiğinizi göstermek, ilişkiyi güçlendirmenin püf noktası diyebiliriz. O, çöpü dışarı çıkardığında ya da sizin için küçük bir şey yaptığında, mutlaka "Teşekkür ederim" deyin. Takdir edilmek, onu çok mutlu edecek.
Seks sırasında göz teması kurun: Gözlerini kapatarak seks yapan pek çok çiftin var olduğunu biliyoruz. Ancak ilikşi uzmanları, seks sırasında göz teması kurmanın çiftler için çok önemli olduğunu vurguluyor. Samimiyet ve duygu yüklü bir seks için mutlaka gözleri açın!
Ateşli bir mesaj gönderin: Cinsel içerikli mesajlaşmalar, flört etmeyi güçlendiren ve çiftleri mutlu eden bir yöntem. Gün içinde sevgilinize onu ne kadar özlediğinizi ya da arzuladığınızı anlatan bir mesaj atın ve güzel geçecek bir gecenin zeminini hazırlayın.
Yeni şeyler deneyin: Seks hayatınız bir rutine mi dönüştü? O halde partnerinize değişk seks pozisyonları denemeyi teklif edin. Eminiz, bu durum onun da çok hoşuna gidecek.
Gelecek planlarınızdan konuşun: "Bu yaz nereye tatile gidelim?" ya da "Ne zaman bebek sahibi olalım?" gibi gelecek planlarına partnerinizle birlikte karar verin. Birbirinizi dinleyin ve fikirlerinizi paylaşın.
Daha fazla öpüşün: Tatlı bir öpücüğün, yüzümüzde büyük bir gülümseme etkisi yarattığı yatsınamaz bir gerçek. Öpüşmek, çoğu zaman ateşli bir seksin de başlangıcı olabiliyor. Sevgilinizi gün içinde daha çok öpün ve ona sevildğini hissettirin.
Özür dileyin: Önemli bir tartışma sonrası ilk özür dileyen kim oluyor? İlişki uzmanlarına göre, tartışma sonrası soğuk davranmayan ve özür dileyen kadınların ilişkilerinin çok mutlu yürüdüğünü söylüyor. O halde ilk adımı atmaya ne dersiniz?
Küçük notlar yazın: Özel olduğunu ve sevildiğini hissetmek kimi mutlu etmez? Partnerinizin ertesi gün için giyeceği kıyafetlerin üzerine bir kağıt yapıştırın ve sevgi dolu bir not yazın. Sabah üstünü değiştireceği sırada yüzünde mükemmel bir gülümseme olacaktır.
Ne düşündüğünü sorun: Çiftlerin yaptığı ortak hataların biri de birbirlerinin ne düşündüğünü bilmemek. Partenerinizn zihin okuma gibi bir yeteneği olmadığını göz önüne alın ve kırıldığınız ya da üzüldüğünüz noktaları onunla paylaşın. İlişkiniz de boş kalan ya da atlanılmış durumları bu yolla ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı