Kıbrıs

İftiraya kurban gitti


Lefkoşa’da ikamet eden üniversite öğrencisi Tomi John Enahora, geçen akşam evinde düzenlediği partide 20 yaşındaki Nopel Lavende Tosovma isimli genç kızın ırzına geçtiği iddiası ile gözaltına alınmıştı.
Mahkeme emri gereği soruşturma maksatlı poliste 2 gün tutuklu kalan Tomi John Enahora’nın suçsuz olduğu anlaşıldı.
Nopel Lavende Tosovma’nın iftirasına kurban giden Tomi John Enahora dün serbest bırakıldı.
Tomi John Enahora ile kendi rızası ile birlikte olduğu halde partiye katılan arkadaşlarından utandığı gerekçesi ile polise yalan ifade vererek tecavüze uğradığını iddia eden Nopel Lavende Tosovma ise gözaltına alındı.

Tutuksuz yargılanacak
KKTC’de faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenim gören zanlı Nopel Lavende Tosovma, dün tutukluluk talebi ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek yargılanıncaya dek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, KKTC’de öğrenci statüsünde bulunan zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla tüm kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek, KKTC sınırlarında bulunduğunu ispatlamak maksadı ile şahsen imza atmasına emir verdi.
Zanlı Nopel Lavende Tosovma, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı