Hüdaoğlu: Şeffaf olacağız - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Kıbrıs

Hüdaoğlu: Şeffaf olacağız

Hüdaoğlu: Şeffaf olacağız

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Dr. Suphi Hüdaoğlu’nu Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı olarak açıkladı.

Partinin bugün yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Hüdaoğlu’nu LTB başkan adayı olarak gösterdiklerini belirtti.


TDP’de yapılan basın toplantısında parti Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Genel Sekreter Özyiğit ve LTB başkan adayı Hüdaoğlu birer konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZYİĞİT: BELEDİYEDE CİDDİ SORUNLAR YAŞANIYOR

LTB Genel Sekreteri Özyiğit yaptığı konuşmada, Lefkoşa belediyesinde durumun iyi olmadığını, usulsüzlükler, yolsuzluklar, personelin maaş alamaması, Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmaması gibi ciddi sorunlar yaşandığını belirtti.

Lefkoşa’da halkın doğru dürüst belediye hizmeti alamadığını söyleyen Özyiğit, belediyenin ayağa kalkması ve halka hizmette öncü rol oynaması gerektiğini kaydetti.

Özyiğit, siyasi partilerle bağımsız ortak aday konusunda görüşmeler yaptıklarını belirterek, “Bazı partiler fırsatçılık ve dayatma yapmaya çalıştılar. Buna izin vermeyiz” dedi.

Özyiğit, partinin Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı olarak Suphi Hüdaoğlu’nu göstermeye karar verdiğini ifade etti.

ÇAKICI: DÜRÜST VE ÇALIŞKAN BİR KİŞİ

DP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da konuşmasında, belediyede yaşanan sorunlara değinerek, belediyenin 150 milyon TL üzerinde borçla, mafyayla iç içe bırakıldığını savundu.

Belediyede yaşanan yolsuzluklara ilişkin Sayıştay raporlarının polise, sonra da savcılığa gönderildiğini söyleyen Çakıcı, savcılığın eski belediye başkanı aleyhinde üç dava dosyaladığını kaydetti.

TDP’nin üç yıl önce belediyede yaşanan sorunlara karşı uyarı yaptığını, yetkililere şikayetlerini bildirdiğini anımsatan Çakıcı, buna rağmen belediye başkanının alınan borçlarla seçim kampanyası yürütüp kazandığını ifade etti.

TDP’nin LTB başkan adayı olarak Suphi Hüdaoğlu’nu göstermeye karar verdiğini belirten Çakıcı, “Hüdaoğlu’nun iki temel özelliği var. Dürüst ve çalışkan kişiliğiyle öne çıkan biridir. Tabipler Birliği başkanlığı yapmış, başarılı bir çocuk doktorudur. Özellikle son dönemlerde çevre ve sağlık konularında yaptığı çalışmalar ve duyarlılığı takdir toplamıştır” dedi.

Çakıcı, Hüdaoğlu’nun adaylığının kişisel konularla ilgili olmadığını vurguladı.

Lefkoşa belediyesinin iyi, dürüst ve cesur bir yöneticiye ihtiyaç duyduğunu söyleyen Çakıcı, “Kazanan kişi, belediye içindeki mafyayla mücadele edecek. İyi bir yönetim yaratacak, çalışanları sokağa atmayacak, partizanlık amacıyla orada bulunan ve işe gelmeyenlerle ilgili önlem alacak” dedi.

Hüdaoğlu’nun seçimi kazanacağına emin olduklarını belirten Çakıcı, Lefkoşa halkının bu kez doğruyu yapacağına inandıklarını söyledi.

Çakıcı, “Hüdaoğlu’nun geldiği gelenek de örnek alınacak bir gelenektir. Bu partinin geçmişinde Ziya Rızkılar, Mustafa Akıncılar vardır” dedi.

HÜDAOĞLU: ŞEFFAF OLACAĞIZ

TDP Lefkoşa Belediyesi Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu da yaptığı konuşmada, LTB’nin çok zor durumlara itildiğini, buna yol açanların da Demokrat Parti ve Ulusal Birlik Partisi olduğunu savunarak “Lefkoşalının ve belediye çalışanlarının bize ihtiyacı var. Belediyeyi bu hale getirenler sorunlara çare olamazlar” dedi.

Belediyenin demokrasinin beşiği olması gereken bir kurum olduğunu kaydeden Hüdaoğlu, ancak LTB’de demokrasinin çökertildiğini iddia etti.

Belediye başkanlığına aday gösterildiğini, bunun büyük bir görev olduğunu söyleyen Hüdaoğlu, “Babam Fahir Hüdaoğlu, 10 yıl Alayköy’de belediye başkanlığı yaptı. Ziya Rızkı ve Mustafa Akıncı’nın nasıl halka hizmet vermeye çalıştığının tanığıyım” dedi.

Hüdaoğlu, büyük zorluklar olduğunu, ancak zorlukların çözülmek için var olduğunu belirtti.

Seçilmesi halinde partisel hizipçilik içine girmeyeceğini söyleyen Hüdaoğlu, yapıcı olacağını kaydetti.

Seçim sürecinde israflı bir propaganda yapılmayacağını belirten Hüdaoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi personelinin aç ve sıkıntı içinde olduğu bir dönemde bu tarz bir propaganda yapmayı doğru bulmadıklarını ifade etti.

Hüdaoğlu, kazanmaları halinde şeffaf olacaklarını söyleyerek, belediye meclis toplantılarını canlı yayında yayınlamaya hazır olduklarını belirtti.

Gereksiz harcamaları durdurmak istediklerini kaydeden Hüdaoğlu, makam aracını açık artırma ile satmayı düşündüklerini vurguladı.

Astronomik faizlerle tefecilerden alınan borçlar konusunda hukukçulara danışarak önlem alınacağını belirten Hüdaoğlu, “Bu konuda soruşturma açılacak” dedi.

Hüdaoğlu, “Alınacak önlemlerle, belediyeyi komadan çıkararak, normal servise alacağız” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar