Hüdaoğlu: "Ortak akılla LTB’yi komadan çıkaracağız” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Hüdaoğlu: “Ortak akılla LTB’yi komadan çıkaracağız”

Hüdaoğlu: "Ortak akılla LTB’yi komadan çıkaracağız”

TAK-15 Belediye Meclis Üyesi adayı arkadaşı, Ünal Akifler, Mehmet Barışsever, Gülsen Bozkurt, Mustafa Akıncı ve Semra Paşazade gibi alanlarında uzman kişilerin de bulunduğu ekiple birlikte yola çıktıklarını belirten Hüdaoğlu, ortak aklı bularak, LTB’yi 13 aylık sürede “komadan çıkaracaklarını” söyledi.

Hüdaoğlu, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve Hukuk Komitesi Başkanı Av. Barış Mamalı ile birlikte İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret etti.


ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit,  ülkede özellikle son dönemlerde kaçak yapılaşmanın olduğunu, başkent Lefkoşa’nın da bundan fazlasıyla payını aldığını belirterek, bugüne kadar ülkeyi yönettiği iddia edenlerin bu kaçak yapılaşmaya onay verdiklerini söyledi. Özyiğit, TDP olarak kaçak yapılaşmadan ciddi rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Kıbrıs Sorunu’nun çözümsüzlüğünün yanı sıra, ülkede demokrasi ve sosyal adalet konularında ciddi sıkıntılar olduğunu savunan Özyiğit, uluslar arası tanınmışlığı olan LTB’nin de bilgisiz, beceriksiz yöneticilerin elinde en temel görevlerini yapamaz hale getirildiğine dikkat çekti.

TDP olarak LTB’nin kurtarılması yönünde yaptıkları uyarı ve önerilerin hep parmak hesabı ile reddedildiğini, sonuçta ise LTB’nin komaya sokulduğunu belirten Özyiğit, Hüdaoğlu ve ekibinin LTB’yi komadan çıkaracak bir niteliğe sahip olduğunu iddia etti.

HÜDAOĞLU

TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Başkent Lefkoşa’da son dönemde yaşanan otorite boşluğu nedeniyle, diğer olumsuzlukların yanı sıra 700 civarında kaçak yapının ortaya çıktığını ileri sürerek, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Çarpık ve kaçak yapılaşmanın uluslararası tanınmışlığı olan başkent Lefkoşa’ya yakışmadığını belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade etti.

Şeffaf bir yönetim, mali ve idari disiplinin öncelikleri olacağını söyleyen Hüdaoğlu, “İşe gelmeyip maaş alanlar derhal durdurulacak; gereksiz harcamalar sonlandırılacak; geçmişte yapılan tüm yanlış uygulamaların hesabı sorulacak” dedi.

Hüdaoğlu, göreve geldikleri günden itibaren bembeyaz bir sayfa açarak şeffaf ve denetlenebilir olacaklarını, belediye meclis toplantılarını halka açık ve naklen yayınlayacaklarını belirtti.

LTB’nin tahsil etmesi gereken bedelin sadece %25’ini tahsil edebildiğini, bunu %89-90’lara çıkarmanın öncelikli hedefleri olduğunu belirten Hüdaoğlu, aralarında Ünal Akifler ve Mustafa Akıncı gibi alanlarında uzman kişilerin de bulunduğu ekiple birlikte, ortak aklı bularak, LTB’yi 13 aylık sürede komadan çıkaracaklarını iddia etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar