HP vekil adayları bölge ziyaretlerini sürdürüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Kıbrıs

HP vekil adayları bölge ziyaretlerini sürdürüyor

HP-lefkoşa

Halkın Partisi Lefkoşa ve Girne milletvekili adayları bugün Lefkoşa Bölgesi’nde birtakım ziyaretlerde bulundu. Metropol Yolu, Taşkınköy ve Göçmenköy bölgelerinde halkla bir araya gelen adaylar, parti politikaları ve  parti manifestosu hakkında vatandaşları bilgilendirirken aynı zamanda vatandaştan gelen öneri ve şikayetleride dinledi.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ziyarette, bölge halkının büyük ilgisi ile karşılaşan adaylar,  özellikle son dönemlerde ortaya çıkan yolsuzluk iddiaları temelinde bir meclis yapısının asla kabul edilemez olduğunu belirtti. Halkın bu gibi olaylar karşısında “değişim” sözünü daha çok kullandığını ve 7 Ocak günü yapılacak olan erken genel seçimlerde bunun sandığa yansıyacağını gözlemleyen adaylar, bu hesap vermezliğin yanı sıra eşit ve adil bir gelecek talebinde bulunan insanların bu iradesini göreve gelir gelmez sağlayacaklarının sözünü verdi.


KAMU’NUN HANTALLIĞI BÜYÜK SORUN

Esnaf kesmin özellikle kamuda ki hantal yapı ve bürokratik işlemelerin fazlalığı konusunda dert yandığının görüldüğü, bu sorunların çözümünün ise göreve gelindiğinde mevcut kamu yasası’nın performans ve liyakata dayalı yeni bir yasa ile değiştirilmesi ile çözüleceğini belirten Halkın Partisi adayları, 2018 yılına gireceğimiz şu günlerde hale daha e-devlet sistemine geçmeyen bir Kamu’nun verimli olamayacağını, ilk projelerinden birinin de e-devleti hızlı ve efektif şekilde hizmete sunmak olduğunu, bunun yanı sıra iş yapabilirlik konularında işletmelerin  önünü açan projelerin hazırlandığını ve gereksiz işlem fazlalığının  da önüne geçileceği konusunda görüşler belirtildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar