HP milletvekili adayları Akdoğan ve Vadili’yi ziyaret etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Kıbrıs

HP milletvekili adayları Akdoğan ve Vadili’yi ziyaret etti

HP-akdoğan

Halkın Partisi (HP) milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Akdoğan ve Vadili’yi ziyaret etti.

HP’den yapılan açıklamaya göre, Ziyaretler sırasında düzenlenen sohbet toplantılarında vatandaşlara hitap eden HP Başkanı Kudret Özersay 7 Ocak seçimlerinde katılım oranının yüksek olacağını ifade etti. Özersay, 7 Ocak seçimlerinin ülkenin siyasal yaşamında en önemli kırılma noktalarından birisi olacağını ve halka güvendiklerini söyledi.


Siyasi partilerin yıllarca seçim manifestosu, hükümet programı, koalisyon programı, parti programı ve benzeri belgeler hazırladıklarını ve yıllar içerisinde bunların içeriğinin de benzeştiğini söyleyen Özersay şöyle devam etti:

“Ülkemizde gelinen noktada söylenenlerden çok, neyin yapılacağı ya da kimin söylediklerini yapma iradesi olduğu çok daha önemlidir. Biz ortaya koyduğumuz çözüm önerilerimiz, vizyonumuz, manifestomuz konusunda kendimize güveniyoruz. Öte yandan Halkın Partisi’ni diğer partilerden ayıran asıl önemli nokta verdiği sözleri tutabilecek, söylediklerini belli siyasi bedeller ödemek pahasına siyasi kararlılık göstererek yapabilecek yegane parti olmasıdır.”

Toplumun farklı kesimleriyle çok sağlıklı bir diyalog kurduklarını ama menfaat ilişkisi içerisine girmediklerini söyleyen Özersay “Bu açıdan da kendimize güveniyoruz. Geçmişte kendisine halk tarafından ülkeyi yönetme imkanı verilenler bu umudu boşa çıkardılar çünkü iktidara gelebilmek için birtakım menfaat ilişkileri kurdular. Biz temas ettiğimiz herkese sadece ve sadece yapabileceklerimizin sözünü veriyoruz ve popülist söylemlerde bulunmuyoruz. Bu nokta yeni siyaset anlayışının en önemli yanıdır” ifadelerini kullandı.

Özersay, şöyle devam etti:

“Ülkenin geleceğini, çocuklarının ve torunlarının istikbalini düşünen herkes değişim için cesaret göstermelidir ve gösterecektir. Sadece kişilerin, isimlerin veya hükümetlerin değişmesi değil zihniyet değişikliğine ihtiyacımız olduğu bir realitedir. Bu da halkın iradesiyle olur. Vatandaşlara çağrım cesur olmaları, sandık başına gittiklerinde kimsenin etkisi altında kalmaksızın cesaretle değişime destek vermeleridir. Biz Halkın Partisi olarak halka güveniyoruz. Tüm algı operasyonlarına rağmen herkesin artık her şeyin farkında olduğunu unutmayalım. Bu değişim olacak ve bunu bu ülkenin cesur insanları yapacak”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar