Güney Kıbrıs

Holiganlar yine iş başındaydı


SEYİRCİSİZ OYNANAN AEL-APOEL FUTBOL MAÇININ ARDINDAN YİNE OLAY ÇIKTI

 

Simerini gazetesi “Takım Kıyafetli Haydutlar… Sporda Bir Kara Sayfa Daha” başlıklarıyla verdiği haberinde, daha önce olay çıktığı ve Kaka adlı futbolcu yaralandığı için seyircisiz olarak tekrarlanan AEL-APOEL maçının ardından yine olay çıktığını yazdı.

Lefkoşa Rum kesiminde galip gelen APOEL taraftarlarının kutlamalar sırasında molotof ve taş atarak polise saldırdığını kaydeden gazete, olaylar sırasında Rum Çevik Kuvveti’nin 17, 22 ve 39 yaşlarındaki üç kişiyi tutukladığını belirtti.

Gazete ayrıca kimliği bilinmeyen bazıları maskeli 30 kişinin ise araçta bulunan üç APOEL taraftarına saldırdığını, araca maddi hasar verdiğin ve arabadakileri dışarı çıkarıp tişörtlerini  alıp kaçtığını yazdı.

Liamsol’da maçı kaybeden AEL’in yaklaşık 400 taraftarlarının da olay çıkardığını kaydeden gazete, meşale ve işaret fişekleriyle çöplerin ateşe verildiğini, polise taş atıldığını, bir bankanın camlarının kırıldığını, polis ve vatandaşların araçlarına zarar verildiğini aktardı.

Gazete polisin diğer bölgelerden de destek aldığı olaylar sırasında iki polisin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını da belirtti. Foto-ArşivBaşa dön tuşu