Euro 2016Spor

Hodgson’un yerine Southgate !


İngiltere’de Roy Hodgson’ın ardından milli takımın başına kimin geçeceği henüz belirsizliğini koruyor. İngiliz basınına göre; koltuğa en yakın aday, 21 Yaş Altı Milli Takımı’nın çalıştırıcısı Gareth Southgate…

İngiltere Milli Takımı’nda 4 yıllık Roy Hodgson dönemi, EURO 2016 2. turunda İzlanda karşısında alınan yenilginin ardından sona erdi. Şimdi herkes İngiltere’nin yeni teknik direktörünün kim olacağını merak ediyor.

En yakın aday Gareth Southgate

İngiliz basını, söz konusu pozisyon için en yakın adayın Gareth Southgate olduğunu ileri sürüyor. Halen 21 Yaş Altı Milli Takımı’nın başında bulunan Southgate’in geçici olarak İngiltere Milli Takımı’nın başına geçebileceğini öne süren İngiliz basını, 2018 Dünya Kupası Elemeleri’nde Slovakya ile eylül ayında oynanacak ilk eleme maçında 45 yaşındaki teknik direktörün görev alabileceğini vurguluyor.

Bununla birlikte İngiltere Futbol Federasyonu’nda milli takımın başına kariyerli bir teknik direktörün getirilmesi konusunda çalışmaların yapıldığı iddia ediliyor. Premier Lig tecrübesi yüksek ve milli oyuncuları daha yakından tanıyan bir menajerle çalışmayı düşünen İngiltere Futbol Federasyonu,, Arsenal Menajeri Arsene Wenger’i öncelikli aday olarak belirledi. 1996’dan bu yana Arsenal’in başında görev yapan ve Londra kulübüyle sözleşmesi önümüzdeki sezon sonunda bitecek Fransız menajerin yanı sıra Celtic’te görev yapan Brendan Rodgers’ın da adı İngiltere Milli Takımı ile anılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı