Magazin

‘Hızlı ve Öfkeli 7’ Titanik’i batırdıJames Cameron’un yönetmen koltuğuna oturduğu başrollerini Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’ın paylaştığı film hem kendi kariyerleri hem sinema tarihi açısından önemli bir yere oturmuştu.
Film tüm zamanların en çok izlenen filmi olmuş, 11 Akademi Ödülü kazanmıştı. DiCaprio bu filmi ile Altın Küre'ye aday gösterilmiş, Türkiye de bu rüzgârdan nasibini almış Jack Dawson karakteri Türkiye sinema izleyicisinin de kalbini kazanmıştı. 1997 yapımı film Şubat 1998’te gösterime girmiş ve 2.844.022 kişi tarafından izlenmişti.
17 YILLIK SALTANAT SONA ERDİ
O günlerinde ilk gençliklerinde olan adamlar ve kadınların birçoğunun aklına o meşhur güverte sahnesi ve Celine Dion’un seslendirdiği My Heart Will Go On şarkısı gelecektir. Titanik’in ikinci batışının o kadın ve kadın ve adamların otuz beşlerine dayanmışken gerçekleşmesi de ayrıca anlamlı belki. Türkiye’de en çok izlenen yabancı yapım olma unvanını 17 yıl boyunca elinde bulunduran film tahtını Hızlı ve Öfkeli 7’ye bıraktı.HIZLI VE ÖFKELİ 7 TİTANİK’İ BATIRDI
Bir ülkede en çok izlenen yapımın bir serinin 7. yapımı olması başlı başına ilginç bir durum olabilir ama Hızlı ve Öfkeli vizyona yaptığı adına nazire yapan giriş ve bir aylık sansasyonel performansıyla Titanik’i adeta ikinci kez batırdı!
3 Nisan haftasında izleyiciyle buluşan fenomen film serisinin son halkası Hızlı ve Öfkeli 7, 4 Mayıs 2015 itibariyle 2.847.570 kişi sayısına ulaşarak 30.928.230 TL hasılat elde etti. Böylece Titanik'in 17 yıllık tahtını devirerek Türkiye'de tüm zamanların en çok izlenen yabancı film olma başarısını elde etmiş oldu.

KİMİLERİNE GÖRE AKSİYON KİMİLERİNE GÖRE PAUL WALKER ETKİSİ 
Hızlı ve Öfkeli’nin rekora koşmasının nedeni kimilerine göre kuvvetli aksiyon sahneleri ve bunun kulaktan kulağa yayılan etkisi. Kimilerine göre de serinin ilk filminden bu yana Brian O'Conner karakterini canlandıran ve 30 Kasım 2013'te bir otomobil kazasında hayatını kaybeden Paul Walker. Walker’ın ölümünden sonra eksik kalan sahneler bilgisayar marifeti ve kardeşlerinin dublör katkılarıyla tamamlanmıştı. Serinin altıncı filmi 1.180.105 kişi tarafından izlenirken diğer filmler bir milyon barajını aşamamıştı.

Başa dön tuşu