Hırsızlık zanlıları tutuksuz yargılanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 3, 2023
Kıbrıs

Hırsızlık zanlıları tutuksuz yargılanacak

Cüzdan hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Waleed Nidhal Fayez Alshuorah ve Hani A.M. Abukwaik mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Nazmi Doğan, olguları aktardı. Polis, 02.05.2023 tarihinde saat 16:30 raddelerinde Uluslararası Kıbrıs Ünüversitesi içerisinde faaliyet gösteren Break Point isimli kafeteryada; Hamitköy Lefkoşa’da sakin Tanya Hassan Rasool Rasool’a ait 250 TL değerindeki mavi beyaz renk cüzdan ve içerisinde muhafaza edilen 3000 USD nakit para ve VİSA banka kartı faili meçhul şahıs veya şahıslar tarafından sirkat edildiğini belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak yapılan kamera kaydı incelemelerinde  meselede bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı-1 Waleed Nidhal Fayez Alshuorah’in , 17.05.2023 tarihinde derdest emri gereği UKÜ’de tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Polis, zanlının ikametgahında yapılan aramada sirkat edilen cüzdan ve banka kartının bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Polis,  zanlı Hani A.M. Abukwaik’in ise 18.05.2023 tarihinde Haspolatta tespit edildiğini söyledi. Polis, konu ile ilgili izahat istendiğinde; zanlı 1’in kendisine vermiş olduğu 500 dolardan kalan 400 dolar nakit paranın zanlı Hani A.M. Abukwaik’in tasarrufunda bulunup emare olarak alındığını söyledi.


Polis, zanlıların davalarında hazır olmalarını sağlamak amacıyla mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, iki zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada 3 gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

 

(Kamalı Haber)

 

 

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar