“Her zaman KKTC’ye güvenin” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

“Her zaman KKTC’ye güvenin”

“Her zaman KKTC’ye güvenin”

TAK-Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı altyapı çalışmaları devam eden Alayköy Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Maliye Bakanlığından verilen bilgiye göre,  70 işyeri arsası için sürdürülen ikinci etap parselizasyon çalışmalarının Nisan  ayında tamamlanması hedefleniyor. Çalışmaları tamamlanan ve işletmelerin faaliyet gösterdiği bininci etapta ise 150 parsel bulunuyor.


ERSİN TATAR

Maliye Bakanı Ersin Tatar ziyarette yaptığı konuşmada, “İkinci etap yaklaşık 2 Milyon TL civarında bir proje. İlk etap 11 km idi. Bu etap 8 km ve büyük bir proje” dedi.

Tatar, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bölgenin ve KKTC ekonomisin giderek daha da gelişeceğini vurguladı.

Alt yapının önemine vurgu yapan Tatar, hedeflerinin “üretimin gelişmesi ve istihdam olanaklarının artırılması” olduğunu söyledi.

İş dünyasına çağrıda bulunan Tatar, “Her zaman KKTC’ye güvenelim ve yatırımlarımıza devam edelim. Bu ülkenin geleceği parlaktır. Son günlerde alınan tedbir ve yapılan çalışmalarla, bütçenin sürdürülebilir bir noktaya gelmesi ile tüm bunları halka verebilir duruma geldik. Güney ve dünyada krizler, bizde de büyük yatırımlar  devam ediyor. Anavatan TC katkıları ile bir yerlere geliyoruz” dedi.

ÇIRALI

Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı ise, Alayköy Sanayi Bölgesi’nde birinci etap alt yapı yatırımlarının tamamlamasına karşın, bazı arsaların boş durduğunu belirtti.

Çıralı, “Ülke ekonomisin gelişmesi için üretimin artırılması lazım. Üretimi artırmak için de üretim tesislerinin olması lazım. Bunun için de sanayi bölgesine ihtiyaç vardır. Bu açıdan bakıldığında yapılan yatırımlar doğrudur” dedi.

Çıralı, Sanayi Odası’nın üye sayısının 700’e ulaşmasının, Sanayinin geliştiğinin göstergesi ve geleceğe dair umut verici olduğunu ifade etti.

Maliye Bakanı Tatar ve beraberindeki heyet  Alayköy Sanayi Bölgesi’nin birinci etabının ardından inşaatları tamamlanarak faaliyete geçen işletme sahipleriyle görüştü ve  işletmelerde incelemeler yaptı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar