FutbolSpor

“Her türlü desteğe hazırız”


Sucuoğlu, Londra Türk Futbol Federasyonu‘ndan bir heyeti kabul etti

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Serdar Sarı başkanlığındaki Londra Türk Futbol Federasyonu temsilcilerini kabul etti.

Bakanlık açıklamasına göre Sarı ziyarette yaptığı konuşmada, Sucuoğlu’na yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türklere gösterdiği hassasiyet ve verdiği değer için teşekkür etti;  yurtdışındaki Kıbrıslı Türklerin sosyal güvenlik hakları ilgili bilgilendirilmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu’nu Londra’ya davet etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da konuşmasında ada ülkelerinin en büyük kadersizliğinin yurt dışına göç vermesi olduğunu söyleyerek, 300 bine yakın Kıbrıslı Türk’ün İngiltere’de yaşadığını ifade etti.

Yurtdışında yaşayan yurttaşların,  Kıbrıs ile olan bağlarını hiç koparmadıklarını ifade eden Sucuoğlu, şöyle konuştu:

 

“Birlikteliğimiz devam ediyor”

”Hükümette yetkili makamlar olarak bizlerin Bakanlığımızı ilgilendiren konularda İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımıza ne yapabiliriz, nasıl bir açılımda bulunabiliriz noktasında yardımcı olması gerekir”.

İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türk  toplumuna  sosyal güvenlik haklarıyla ilgili aydınlatıcı bilgi vermeye hazır olduklarını dile getiren Sucuoğlu, İngiltere, Avusturalya, Kanada başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan  Kıbrıslı Türk  yurttaşlarımızla  her koşulda birlikteliğimiz devam ediyor” dedi.

Sucuoğlu, yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türkler’in sıkıntılarının aşılması konusunda Bakanlık olarak her türlü desteğe hazır olduklarını da vurguladı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı