“Her şey dahil” restorancıları da bezdirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Magazin

“Her şey dahil” restorancıları da bezdirdi

Lefkoşa’da canlı müzik sistemiyle çalışan 12 eğlence mekanı bundan böyle kişi başı “minimum 35 TL içki hariç” fiyat uygulaması başlattı. Dayanışmaya RES-BİR de destek verdi
Bazı otellerin yürüttüğü “her şey dahil” pazarlama sistemine yönelik Türkiye ve Kıbrıs’ta sürdürülen karşı çıkışa restoran sektörü de destek verdi.
Lefkoşa bölgesinde yıllardır faaliyet gösteren canlı müzikli eğlence mekanları “sınırsız alkollü içki-tek fiyat” politikasına karşı mücadele etme kararı aldı. Lefkoşa’ da bu düzende faaliyet gösteren 12 restoranın güç birliğine Restoran İşletmecileri Birliği (RES-BİR) de destek verdi.
Lefkoşa bölgesinde faaliyet gösteren canlı müzikli eğlence mekanları sahip ve işletmecileri ile RES-BİR yönetimi dün Mezze Meyhane’de düzenledikleri basın toplantısında “sınırsız içki -tek fiyat” politikasına karşı başlattıkları güç birliğinin amaçlarını anlattılar.
RES-BİR Başkanı Derviş Albayrak, “her şey dahil” veya “sınırsız alkollü alkolsüz içecek” gibi pazarlama yöntemlerinin gelinen aşamada hizmet kalitesini olumsuz etkilediğini, bu yöntemle çalışan işletmelerin günün sonunda yakındıkları ve sektörün geleceğini körelten haksız rekabet koşullarını kendilerinin teşvik eder konuma geldiklerini söyledi. Albayrak, hijyen koşullarına uygun, düzenli ve sürekli personelle çalışan, müşteriye kaliteli ürün sunan işletmelerin “tek fiyat-içki hariç” yöntemini benimsediklerini, birlik olarak ancak bu yöntemle yüksek kalitede hizmet sunulabileceğine inandıklarını ifade etti. Albayrak, canlı müzikle çalışan Lefkoşa dışındaki mekanların da “tek fiyat-içki hariç ” sistemini benimseyerek güç birliğine gideceklerine inandıklarını belirtti.
Lefkoşa’daki canlı müzikle çalışan eğlence mekanlarının güç birliğine gitmesi konusunda konuşan Kadir Beyoğlu da önceden belirlenen rezervasyonlar hariç bundan böyle bölgedeki mekanların kişi başı 35 TL taban fiyatla içki hariç olarak müşteri kabul edeceğini belirterek başlatılan bu güç birliğinin diğer mekanlar ve tüm bölgelere de yayılması için çağrı yaptı. Beyoğlu, yerli yabancı ayrımı gözetmeden yüksek kalitede servis sunmanın asgari müşterekleri bulunduğunu, fiyat kırarak günü kurtarmaya çalışan meslektaşlarının aslında kendi gelecekleriyle birlikte sektörün geleceğini de körelttiklerinin artık farkına varmalarını istedi.
Lefkoşa’da katılım yüzde 90
“Minimum kişi başı 35 TL & içki hariç” fiyatla çalışmaya karar veren Lefkoşa bölgesi eğlence mekanları şunlar: “Eğlence -Cümbüş -Meyhane 10’da-Mezze Meyhane -Le Meyhane-Fıkır Fıkır-Akşamcı-Le Chateau Romance-Meril-Bağ- Biyer-Galif ”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar