Kıbrıs

Hepsi zil zurna sarhoş çıktı


 

Devrim DEMİR
Girne’de dün sabaha karşı üzerlerine içki döktükleri gerekçesiyle 10 kişilik 2 grup arasında çıkan kavga karakolda sonuçlandı. TC ve İranlı öğrencilerden oluşan 10 kişilik iki grup, “Kavga, sarhoşluk ve rahatsızlık” suçlamalarıyla gözaltına alınan zanlılar, tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.
Yargıç Musa Avcıoğulları huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında zanlıların soruşturma amaçlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

282 promil alkol etkisi altında kavga
Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Çelik mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı İbrahim Taşer, Metin Turan, Doğkan Mutlu, Engin Uğuş, Tarek Salman, Mohammed Elmansori, Karam Zerigad, Artiom Turcan, Awad Elkawafi ve Maen Alharaizah’ın “Kavga, sarhoşluk ve rahatsızlık” suçlarından gözaltına alındığını anlattı.
Polis memuru Süleyman Çelik, dün sabaha karşı 04.00 sıralarında meydana gelen kavgada, zanlıların söz konusu tarihte Girne’de umumi bir yer olan Türkoğlu Sokak üzerinde zanlı İbrahim Taşer, Metin Turan, Doğkan Mutlu ve Engin Ağuş’un üzerlerine içki döktükleri gerekçesiyle karşı grup olan Tarek Salman, Mohammed Elmansori, Karam Zerigad, Artiom Turcan, Awad Elkawafi ve Maen Alharaizah ile elleri ve ayaklarıyla birbirlerine vurmak suretiyle kavga ettiklerini söyledi. 
Zanlıların alkol etkisi altında kanunsuzca bağırarak çevreye rahatsızlık verdikleri sırada suçüstü tespit edilerek gözaltına alındığını ifade eden Süleyman Çelik, olayla bağlantılı birçok kişinin olduğunu ve bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğini kaydetti.
Tüm zanlılara yapılan alkol testinde ise tüm zanlıların da alkollü olduğunu, en yüksek alkol oranının ise 282 promil olduğuna dikkat çeken Çelik, ifadesi alınması gereken birçok kişi olduğunu belirtti.

Tutuklu bekleyecekler
Zanlıların serbest kalması halinde yürütülen polis soruşturmasına olumsuz etki edebileceğini söyleyen Süleyman Çelik, tüm zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı