Kıbrıs

Hemşireler hak ettiğini alamıyor


[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]K[/dropcap]ıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, görevlerini büyük fedakarlıklarla yapan hemşirelerin, ücret ve sosyal haklar konusunda hak ettikleri karşılığı alamadığını kaydetti.

Bengihan, hemşirelerin iş güvenliğinin yeterli olmadığı koşullarda görev yaptığını da söyleyerek, “24 saat mesai esasına göre çalışan hemşirelerimiz istihdam yetersizliğinden dolayı uzun çalışma saatleri ve düzensiz nöbetlerle fiziksel ve psikolojik tehdit yaşarken, omuzlarına ev ve aile sorumluluklarını yerine getirmede de büyük bir yük biniyor” dedi.

Modern hemşireliğin kurucusu olarak gösterilen Florence Nightingale’nin doğum günü olan 12 Mayıs’ta kutlanan “Dünya Hemşireler Günü” nedeniyle mesaj yayımlayan Bengihan, KTAMS’ın hemşirelerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için verdiği mücadeleyi artırarak sürdüreceklerini söyledi.

Güven Bengihan mesajında, “KTAMS olarak; tüm hemşirelerimizin Dünya Hemşireler Günü’nü kutlar, başarılı ve huzurlu bir çalışma hayatı dileriz” dedi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı