Diğer SporlarSpor

Hedef Tokyo’da kürsüKatar’ın başkenti Doha’da düzenlenen 17. Dünya Atletizm Şampiyonası’nın uzun atlama dalında bronz madalyanın sahibi olan Ese Brume, Spor Gündem’in konuğu oldu

ÇOK MUTLUYUM: Ese Brume, BRT’de Tonguç Kotak’ın soruların ı yanıtlarken, DAÜ’de olmaktan ve KKTC’de bulunmaktan son derece mutlu olduğunu açıkladı. Başarılı sporcu hedefinin, Tokyo’da kürsüye çıkmak olduğunu belirtti.

 

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen 17. Dünya Atletizm Şampiyonası’nın uzun atlama dalında bronz madalyanın sahibi olan Ese Brume, Spor Gündem’in konuğu oldu.

Eğitimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde sürdüren Nijeryalı atlet bu sabah BRT 1’de yayınlanan programda Tonguç Kotak’ın sorularını yanıtlayan sporcu bu hedefine dair  inancına vurgu yaptı.

Programa Brume ile birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu, Antrenörleri Hasan Maydom ve Kayode Yaya da katıldı.

 

Hedef Tokyo

Başarılı atletin hedefi 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da kürsü görmek olduğunu açıkladı.

Brume, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde olmaktan ve KKTC’de bulunmaktan son derece mutlu olduğunu açıkladı Brume, “DAÜ benim ailem ve son derece mutluyum. Bana gösterilen ilgi çok güzel. Ercan Havaalanında yapılan karşılamadan son derece mutlu ve duygulandım. Bu ilgi ve desteği boşa çıkarmadığım için mutluyum.” açıklamasını yaptı

 

Konnolu: Brume bir proje

Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu da programda yaptığı açıklamada, “Dünya üçüncüsü gelmeden önce Brume’ye kimse bakmıyordu. Şimdi ilgi alanlarına girdi. DAÜ olarak rektörümüz dahil, Brume projesinde hep doğru yolda yürüdük. Şimdi gelinen noktada haklı olduğumuz ortadadır.” dedi.

 

Maydom ve Yaya umutlu

Ese Brume’un antrenörleri Hasan Maydom ile Kayode Yaya da programda yeni hedefin Tokyo olduğunu açıkladılar.

Maydom ve Yaya, “Brume’un bu kapasitesinin olduğunu ve Tokyo 2020’de kesinlikle kürsüde göreceğiz.”dediler.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı