Kıbrıs

Hedef temiz, şeffaf ve katılımcı siyaset

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve belediye meclis üyesi adayları sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretler çerçevesinde, KKTC Hataylılar Derneği’ni ziyaret etti.

DP’den yapılan açıklamaya göre, Mustafa Arabacıoğlu ziyaret sırasındaki konuşmasında, LTB’nin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulması için hazırladıkları yol haritasını, başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle paylaştı.

Arabacıoğlu, “Biz sorunun çözümünde başarılı olup olamayacağımızın sınavına giriyoruz. Risk aldık ama başaracağımızdan eminiz. Seçildikten sonra herkes parti rozetini bir kenara bırakarak, LTB’yi kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturmak için elbirliğiyle çalışacak” şeklinde konuştu.

LTB’deki seçimin ülke genelindeki siyaset açısından da bir dönüm noktası olduğunun altını çizen Arabacıoğlu, “Yakaladığımız bu fırsat siyasetin ülkemizde nasıl olması gerektiğiyle de alakalıdır. Biz siyasetin temiz, şeffaf, katılımcı olabileceğini göstermek için yola çıktık…” ifadelerini kullandı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı