FutbolSpor

Hedef seri galibiyet


Süper Lig ekiplerinden Doğan Türk Birliği’nin teknik direktörü Caner Oshan, pazar günü evlerinde oynayacakları Lefke karşılaşması öncesinde Havadis’e konuştu:

“LEFKE, GÜÇLÜ BİR TAKIM”:Lefke’nin, Küçük Kaymaklı karşısında aldığı galibiyetle, güçlü ve dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu gösterdiğine dikkat çeken Oshan, “Türk Ocağı maçını kazanacağımızı biliyorduk ve de kazandık. Şimdi önümüzdeki zorlu bir Lefke maçı var. Kendi saha ve seyircimiz önünde en iyi on birimizle çıkacağımız bu karşılaşmada hedefimiz galibiyet serisini devam ettirmek” dedi

Coşkun KUTAY

Teknik direktör Caner Oshan yönetiminde, 2016-17 futbol sezonuna zirve mücadelesi verecek iddialı bir takımla giren Doğan Türk Birliği, K-Pet Süper Lig’in ilk haftasında karşılaştığı, “Ezeli rakip, ebedi dost” Türk Ocağı’nı yendi ve bu suretle de yeni sezona, iyi bir başlangıç yaparak girmiş oldu. Ülkenin en büyük derbisini kazanarak, camiasını sevince boğan Doğan Türk Birliği bir günlük aradan sonra, sezona galibiyetle başlayan Lefke ile hafta sonu evlerinde yapacakları zorlu mücadele ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde, antrenör Afün Girgen’in 20 Temmuz Stadı’nda dün yaptırdığı çalışma ile sürdürdü.

“Moraller üst düzey”

Teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra, antrenmanı izlemeye gelen, başkan ile yönetim kurulu üyelerinin moralli oldukları gözlemlenen çalışma;  koşu, ısınma ve koordinasyon hareketleri ile başladı ve yapılan, çabukluk ve kuvvet organizasyonlarıyla devam etti. Neşe içerisinde geçen antrenman, şut çalışmaları ve soğutma hareketleri ile tamamlandı. Teknik direktör Caner Oshan antrenman sonrasında Havadis’e konuştu.“Kazanacağımızı biliyorduk ve de kazandık”

Sezonun ilk maçı olan Türk Ocağı karşılaşmasını kazanacaklarının bilincinde olduklarına ve bu nedenle de bütün konsantrasyonlarıyla, pazar günü oynayacakları yapacakları Lefke maçına yoğunlaştıklarına dikkat çeken Oshan, “Kazanacağımızdan emin olduğumuz Türk Ocağı maçı ile ilgili herhangi bir ekstra motivasyona gerek görmedik. Ayrıca, sezonun ilk maçı olması nedeniyle, galibiyetten başka bir şey düşünmeyen futbolcularımızın da kendi kendine motive olacaklarını biliyorduk. Belki iyi bir futbol ortaya çıkmadı. Ancak, mücadele gücü yüksek bir maç oldu. Sonuç olarak; kazanacağımızı biliyorduk ve de kazandık. Süper Lige de üç puanla başlama başarısını gösterdik” ifadelerini kullandı.

“Lefke güçlü bir takım”

“Kendi evimizde oynayacağımız Lefke maçı hazırlıklarına, Türk Ocağı müsabakasından hemen sonra başladık” diyerek sözlerini sürdüren teknik direktör Oshan, “Lefke, Küçük Kaymaklı karşısında aldığı galibiyetle, güçlü ve dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu bize gösterdi. Bu nedenle müsabakanın, denk güçlerin zorlu mücadele ortaya koyacağı bir karşılaşma şeklinde geçeceği düşüncesindeyim. Her şeye rağmen, sakatlıkları bulunan oyuncularımızın maç gününe kadar iyileşmesiyle, kendi saha ve seyircimiz önüne en iyi on birimiz ile çıkacağımızı bu karşılaşmada, galibiyet serisini devam ettirmek hedefimiz. Bu arada seyircimizin de bu önemli karşılaşmada oyuncularımızı maç sonuna kadar destekleyeceğini düşünüyorum” dedi.Başa dön tuşu