Hayırlı evlatları var! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Hayırlı evlatları var!

Hayırlı evlatları var!

96 yaşındaki Hatice Özuyanık, eşi Cavit Özuyanık’ı 7 yıl önce toprağa verdi. Eşinin kaybettikten sonra hayatını tamamen evlatlarına adayan Hatice nene, yıllarca onlara hem annelik hem de babalık yaptı.

Yaşlılığın getirdiği direnç kırıklığı ve yüksek tansiyon dışında 2 yıl öncesine kadar ciddi bir sağlık sorunu olmayan Hatice nene, 2 yıl önce dengesini kaybetti ve yere düştü. Düşme sonucu kalça kemiği kırıldı.
Tüm tedavilere rağmen bir türlü eski sağlığına kavuşamayan Hatice nene, 2 yıldır destek almadan yürüyemiyor.


Evlatları bakıyor
Hatice neneye 2 yıldan bu yana evlatları bakıyor. Yaşlılığa bağlı zaman zaman unutkanlık sorunu yaşayan Hatice nene, eşinin öldüğünü hiç hatırlamıyor. Kimi zaman kendini hala küçük bir çocuk gibi zannediyor, bakımını üstlenen çocuklarına bazen “anne” kimi zaman da “abla” diye sesleniyor.
Hatice nenenin hayattaki en büyük şansı ise evlatları. 8 çocuk sahibi Hatice nenenin, maddi manevi tüm ihtiyaçlarını evlatları karşılıyor.
Günlük ihtiyaçlarını ve bakımını ise Hisarköy’de yaşayan kızı Ayşe Kutgüner yapıyor.

Kutgüner: Annem her şeyimiz
Ayşe Kutgüner, sabah erken saatlerde güne başlıyor. Uyanır uyanmaz evinin hemen yanındaki evde yaşayan annesi Hatice nenenin yanına gidiyor. Annesinin kahvaltısı yaptırıyor, banyosunu yaptırıyor ve gün içerisinde yemek, tuvalet gibi diğer tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.
Ayşe Kutgüner, gününün hemen hepsini annesinin başucunda geçiriyor. Annesine gönülden bağlı olan Ayşe Kutgüner, diğer kardeşlerinin de yardımı ile Hatice neneye baktığını, tüm evlatlarının annesine bağlı olduğunu söyledi.
Ayşe Kutgüner, “Biz sekiz kardeşiz ve her birimiz annemize çok bağlıyız. Aramızda sen ben kavgası da yok. Hepimiz elimizden geldiği kadar annemle ilgileniyoruz. Annem yıllarca bize baktı, büyüttü, bizi bu günlere getirdi. O bulunmaz bir annedir. Şimdi onun bize ihtiyacı var. Annemiz her şeyimiz. Onun için verdiğimiz hiçbir emeğe acımıyoruz. Her ne yapıyorsak seve seve yapıyoruz” dedi.

Hatice Özuyanık’ın maddi manevi tüm ihtiyaçlarını evlatları karşılıyor. Ona en yakın olan kızı Ayşe Kutgüner ise sabahtan geceye kadar annesinin yanından ayrılmıyor

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar