Dünya

Hayata son bakış
Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'deki hayvanat bahçesinde dün korkunç bir kaza meydana geldi: Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan bir tür olan beyaz kaplanın bulunduğu alana giren genç, vahşi hayvanın saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; 22 yaşındaki Maksut isimli Hintli, hayvanat bahçesi yetkililerinin ikazlarına rağmen alkollü halde korkuluğa tırmanarak, kaplanın tutulduğu alana atladı. Hayvanat Bahçesi Müdürü Riaz Ahmet Han, yaşadığı bölgeye yabancı birinin girmesinden huzursuzluk duyan kaplanın gence saldırdığını ifade etti. Han, kaplanın genci sürükleyerek götürdüğünü ve yardım ulaştırılana kadar öldürdüğünü bildirdi. Görgü tanıkları ise gencin çığlıklarıyla olayı fark ettiklerini ve çevredekilerin kaplanın dikkatini dağıtmak için taş fırlattıklarını ancak başarılı olamadıklarını kaydetti. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, gencin kaplanın yaşadığı alana girdikten sonra vahşi hayvan tarafından köşeye sıkıştırıldığı görülüyor.

DUVAR DİBİNE SİNDİ
Bir duvara yaslanan genç, kendisini omzundan yakalayan kaplanın ilk saldırısından 10- 15 dakika sonra feci halde can veriyor. Görgü tanıkları emniyet görevlilerinin olay yerine hemen yetiştiğini ancak müdahale edemediklerini ifade etti. Cesedi otopsi için adli yetkililere teslim eden emniyet görevlileri, olayın detaylarını inceleyeceklerini açıkladı.

HER ŞEY 15 DAKİKADA BİTTİ
Olaya tanık olanlar vahşeti cep telefonlarıyla görüntüledi. Fotoğraflarda Maksut adlı gencin tehlikeyi fark edince vücudunu top gibi yuvarlayarak korumaya çalıştığı görülüyor.Başa dön tuşu