Havuzdan 4 rekor çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Diğer SporlarSpor

Havuzdan 4 rekor çıktı

Yüzme

Su Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 7-12 Yaş Ferdi Yüzme Şampiyonası dün sona ererken 2 gün süren müsabakalarda toplam 4 rekor kırıldı

 Okan KARADEMİR

Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 7-12 Yaş Ferdi Yüzme Şampiyonası dün sona ererken 2 gün süren müsabakalarda toplam 4 rekor kırıldı. Lefkoşa Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen şampiyonanın ikinci gününde 32 ayrı yaş kategorisi ve dalda madalyalar sahiplerini buldu. Kızlar ve erkeklerde genel madalya sıralamasında Yakın Doğu Üniversitesi yüzücüleri 48 altın, 40 gümüş ve 33 bronz olmak üzere toplam 121 madalya kazandı.  YDÜ’yü genel toplamda 12’şer madalya ile Karabetça Spor Kulübü ve Ares Spor Kulübü takip etti.

 


2 günde 4 rekor kırıldı

Şampiyonada ilk gün olduğu gibi ikinci günde de 2 rekor kırıldı. İkinci günde 7-10 yaş kızlar 100 metre serbestte 1:17.27 ve 7-10 yaş kızlar 200 metre serbestte 2:45.95’lik derecelerle KSK yüzücüsü Özgül Çetin Kısa Kulvar KKTC Yaş rekoru kırdı. Toplamda 3 rekor kıran Özgül Çetin ilk günde de 50 metre serbestte 34.33’lük derecesiyle rekor kırmıştı. İlk gün rekor kıran bir diğer isim ise 11-12 yaş kızlar 100 metre karışıkta da 1.25.77’lik derecesiyle YDÜ yüzücüsü Beren Çakır olmuştu.

 

 Yüzme

Yüzme

  1. GÜN SONUÇLARI:

 

Kızlar, 50m Kelebek (9 – 10 yaşları arası)

  1. Beliz Menteş YDÜ 48.45

 

Kızlar, 50m Kelebek (11 – 12 yaşları arası)

  1. Nerin Baycan YDÜ        39.25
  2. Ayşenur Eyüpoğlu YDÜ 51.27

 

Erkekler, 50m Kelebek (7 – 8 yaşları arası)

  1. Boran Bora KSK 1:17.52

 

Erkekler, 50m Kelebek (9 – 10 yaşları arası)

  1. Hasan H.Çakır YDÜ        42.64
  2. Arda Cengizer Ferdi 42.99
  3. Aral Erönde YDÜ 44.26

 

Erkekler, 50m Kelebek (11 – 12 yaşları arası)

  1. Rüzgar Maneoğlu YDÜ 35.41
  2. Sarp İşçi YDÜ 41.66
  3. Savaş Erülgen LEVENT   45.18

 

Kızlar, 200m Serbest (7 – 8 yaşları arası)

  1. Deniz Şan YDÜ 4:02.02

 

Kızlar, 200m Serbest (9 – 10 yaşları arası)

  1. Özgül Çetin KSK 2:45.95 (REKOR)
  2. Gülbeyaz Yılmaz UKÜ 4:45.55

 

Kızlar, 200m Serbest (11 – 12 yaşları arası)

  1. Bahar Şan YDÜ 2:47.88
  2. Nerin Baycan YDÜ 2:53.81
  3. Ayla Jurı KSK 4:03.58

 

Erkekler, 200m Serbest (7 – 8 yaşları arası)

  1. Atlas Katrancıoğlu YDÜ 3:56.66
  2. Deniz Bender YDÜ 3:57.14
  3. Doğa Direl KSK 3:58.25

 

Erkekler, 200m Serbest (9 – 10 yaşları arası)

  1. Bartu Kaşif ARES 3:17.66
  2. Kayel A.Baycan YDÜ 3:26.22
  3. Efe Eren YDÜ 3:26.95

 

Erkekler, 200m Serbest (11 – 12 yaşları arası)

  1. Mert Türsoy YDÜ 2:46.66
  2. Sezan Merttürk YDÜ 2:47.61
  3. Ramadan Gürbıyık UKÜ 3:17.83

 

Kızlar, 100m Kurbağa (7 – 8 yaşları arası)

  1. Gizem Cüneyt YDÜ 2:28.03

 

Kızlar, 100m Kurbağa (9 – 10 yaşları arası)

  1. Emine G.Aslan TÜFEKÇİ 2:06.59
  2. Tülay Çavuşoğlu YDÜ 2:09.62
  3. İrem Özkader YDÜ 2:22.94

 

Kızlar, 100m Kurbağa (11 – 12 yaşları arası)

  1. Gün Selengin YDÜ 1:47.38
  2. Cansu Aspava YDÜ 1:52.96
  3. İlke Dayı ARES 1:59.94

 

Erkekler, 100m Kurbağa (7 – 8 yaşları arası)

  1. Rüzgar Uçaner YDÜ 2:10.83
  2. Hasan Sonder YDÜ 2:19.32
  3. İsmet Drangoz YDÜ 2:39.95

 

Erkekler, 100m Kurbağa (9 – 10 yaşları arası)

  1. Ediz Yeşilkuşak YDÜ 2:09.87
  2. Hasan Karataç YDÜ 2:10.61
  3. Ayer Alçıcı ARES 2:12.30

 

Erkekler, 100m Kurbağa (11 – 12 yaşları arası)

  1. Mert Türsoy YDÜ 1:33.08
  2. Savaş Erülgen LEVENT 1:44.34
  3. Ege Kazmacı ARES 1:56.85

 

Kızlar, 200m Sırt (9 – 10 yaşları arası)

  1. Yağmur Kuzu YDÜ 4:46.20

 

Kızlar, 200m Sırt (11 – 12 yaşları arası)

  1. Kayla Tombul YDÜ 2:56.24
  2. Burçak Bizden YDÜ 3:25.12
  3. Nazel Buzlukçuoğlu YDÜ 3:36.96

 

Erkekler, 200m Sırt (11 – 12 yaşları arası)

  1. Ahmet Münüroğlu UKÜ 4:04.36

 

Kızlar, 50m Sırt (7 – 8 yaşları arası)

  1. Gizem Cüneyt YDÜ 54.47
  2. Gülsen Balcı YDÜ 55.44
  3. Emay Savant YDÜ 1:01.59

 

Kızlar, 50m Sırt (9 – 10 yaşları arası)

  1. Şimal Çiner LEVENT 52.96
  2. Eliz Yeşilkuşak YDÜ 53.43
  3. Yazgi Erçağıl YDÜ 55.58

 

Kızlar, 50m Sırt (11 – 12 yaşları arası)

  1. Bahar Şan YDÜ 38.08
  2. Beren Çakır YDÜ 38.88
  3. Burçak Bizden YDÜ 42.45

 

Erkekler, 50m Sırt (7 – 8 yaşları arası)

  1. Deniz Bender YDÜ 55.86
  2. Rüzgar Uçaner YDÜ 57.01
  3. Hasan Sonder YDÜ 57.81

 

Erkekler, 50m Sırt (9 – 10 yaşları arası)

  1. Mustafa Tayfunoğlu YDÜ 48.12
  2. Ege Gümüş YDÜ 53.10
  3. Hasan Dolmacı YDÜ 54.70

 

Erkekler, 50m Sırt (11 – 12 yaşları arası)

  1. Ada Yıldırım YDÜ 42.22
  2. Tan Fuat Oral YDÜ 48.07
  3. Timuçin Severcan YDÜ 51.35

 

Kızlar, 100m Serbest (7 – 8 yaşları arası)

  1. Deniz Şan YDÜ 1:51.32
  2. Gülsen Balcı YDÜ 1:53.44
  3. Gülçin Severcan YDÜ 2:07.44

 

Kızlar, 100m Serbest (9 – 10 yaşları arası)

  1. Özgül Çetin KSK 1:17.27 (REKOR)
  2. Beliz Menteş YDÜ 1:29.80
  3. Eliz Yeşilkuşak YDÜ 1:46.77

 

Kızlar, 100m Serbest (11 – 12 yaşları arası)

  1. Ayşenur Eyüpoğlu YDÜ 1:27.89
  2. Gün Selengin YDÜ 1:34.14
  3. Duygu Koç YDÜ 1:39.21

 

Erkekler, 100m Serbest (7 – 8 yaşları arası)

  1. Doğa Direl KSK 1:50.22
  2. Atlas Katrancıoğlu YDÜ 1:50.27
  3. Boran Bora KSK 1:53.32

 

Erkekler, 100m Serbest (9 – 10 yaşları arası)

  1. Hasan H.Çakır YDÜ 1:24.82
  2. Arda Cengizer Ferdi 1:25.46
  3. Aral Erönde YDÜ 1:32.44

 

Erkekler, 100m Serbest (11 – 12 yaşları arası)

  1. Rüzgar Maneoğlu YDÜ 1:13.15
  2. Sarp İşçi YDÜ 1:19.72
  3. Enes Kansız YDÜ 1:25.39

 

 

MADALYA DAĞILIMI

 

Erkekler

Takım                     Altın       Gümüş   Bronz

  1. YDÜ 23 19           16
  2. KSK 3 –              4
  3. ARES 5 1             3
  4. LVNT – 3             2
  5. TSK – –              –
  6. Ferdi 1 3             –
  7. UKÜ 1 1             1

 

Kızlar

Takım                     Altın       Gümüş   Bronz

  1. YDÜ 25 21           17
  2. KSK 4 –              1
  3. ARES 1 1             1
  4. LVNT 2 –              –
  5. TSK 2 –              –
  6. Ferdi – –              –
  7. UKÜ – 1             –

 

Genel Toplam

Takım                     Altın       Gümüş   Bronz     Toplam

  1. YDÜ 48 40           33           121
  2. KSK 7 –              5             12
  3. ARES 6 2             4             12
  4. LVNT 2 3             2            7
  5. TSK 2 –              –              2
  6. Ferdi 1 3             –              4
  7. UKÜ 1 2             1             4

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar