SporSürmanşet

Havalı Tüfekler Kupası tamamlandı






KKTC Atıcılık Federasyonu ’nun 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk Atıcılık Kompleksi’nde gerçekleşen BR Havalı Tüfekler Kupası’na yoğun katılım oldu.

Atışlarda, .177 ve .22 kalibrelerde çeşitli güçlere sahip Uluslararası ve Serbest tip havalı tüfekler kullanıldı. Atıcı sporcular, sınırlı zaman içerisinde belirlenmiş atım sayısını masaüstü destekli atış pozisyonunda 50 metre mesafede sabit duran çoklu daire puanlamalı kart hedeflere zamana ve hava şartlarına karşı mücadele vererek atışlar gerçekleştirdiler.

Müsabakada Dünya Havalı ve Ateşli Tüfekler Destekli Atış Federasyonunun (WRABF) teknik kuralları ve Federasyonun müsabaka düzeni uygulandı.



 

BR Havalı Tüfekler Barış ve Özgürlük Kupası Havalı Tüfekler-50 Metre Sonuçları:

 

TÜFEK BİREYSEL TASNİF

 

BÜYÜK ERKEKLER (.177)

1-Muhammed Metin KARA (K.T.B.K. Kuv. Komutanlığı) 205 puan

2-Mustafa ERDEM (K.T.B.K. Kuv. Komutanlığı)                202 puan

3-Ramazan BATIR (K.T.B.K. Kuv. Komutanlığı)               198 puan

 

BÜYÜK ERKEKLER (.22)

1-Kemal GÖZÜGÜZEL (Alayköy A.A. Kulübü)                   214 puan

2-Ali LATİF (Alayköy A.A. Kulübü)                                               208 puan

3-Yener DOĞAN (Alayköy A.A. Kulübü)                            195 puan

 

GENÇ ERKEKLER (.177)

1-Tamer SOYKAN (Alayköy A.A. Kulübü)                         177 puan

2-Osman ÖĞDÜ (Alayköy A.A. Kulübü)                             166 puan

3-Ege LATİF (Alayköy A.A. Kulübü)                                  161 puan

4-Onur ULAŞ (Alayköy A.A. Kulübü)                                 127 puan

 

GENÇ ERKEKLER (.22)

1-Onur ULAŞ (Alayköy A.A. Kulübü)                                 162 puan

2-Erdem DEMİREL (K.K.U.A.E.İ. Derneği)                         157 puan

3-Osman ÖĞDÜ (Alayköy A.A. Kulübü)                             156 puan

4-Tamer SOYKAN (Alayköy A.A. Kulübü)                         152 puan

5-Ege LATİF (Alayköy A.A. Kulübü)                                  135 puan

 

KADINLAR (.177)

1-Arzel AKDENİZ (Alayköy A.A. Kulübü)                          192 puan

2-Gülşah AMCAOĞLU (Alayköy A.A. Kulübü)                   170 puan

 

KADINLAR (.22)

1-Arzel AKDENİZ (Alayköy A.A. Kulübü)                          165 puan

 

 

 

 

TÜFEK TAKIM TASNİFİ

 

ERKEKLER (.177)

1-KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI-2  581 puan

(Ramazan BATIR, Mustafa ERDEM, Barış EMİR)

 

2-ALAYKÖY AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ-1                                   572 puan

(Kemal GÖZÜGÜZEL, Arzel AKDENİZ, Ahmet AKDENİZ)

 

3-KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI-1  565 puan

(Muhammed Metin KARA, Selim HANÇER, Alperen KAYACIK)

 

ERKEKLER (.22)

1-ALAYKÖY AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ-1                                   612 puan

(Kemal GÖZÜGÜZEL, Arzel AKDENİZ, Ali LATİF)

 

2-ALAYKÖY AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ-2                                   542 puan

(Ali TÜRKKAL, Mehmet OLGUN, Akif SARIKAYA)

 

3-ALAYKÖY AVCILIK ATICILIK BİRLİĞİ-2                                   519 puan

(Yener DOĞAN, Volkan VAİZ, Gürhan HACIMEVLÜT)







Başa dön tuşu