Kıbrıs

Havacılıkta sorunlar devam ediyorSendika, “çağ dışı kalan havacılık yasalarının değiştirilmesi konusunda adım atılmadığını, sistem, çalışma ortamının bozukluğu, olanakların yetersizliği ve iş yükünün artması gibi idari konuların çözülemeyecek kadar tıkandığını” savundu.
HTKS Başkanı Cem Kapısız yazılı açıklamasında, hükümetin “heykel hükümet” olarak görevini sürdürdüğünü iddia ederek, ülkedeki birçok konuda olduğu gibi havacılıkta da sorunların halen devam ettiğini kaydetti.“Reform” diye değiştirilmesi planlanan Kamu Görevlileri Yasası’nın Meclis’te rafa kaldırıldığını, sendikal çevreden izole edildiğini iddia eden Kapısız, hükümeti, “muhalefetteyken karşı çıktığı birçok konuya şimdi sessiz kalmak ve Ankara’nın tavrını referans almak, halkı ve çalışanları Ankara’nın dayatmalarına mahkum etmekle” suçladı.

Kapısız, “Hava trafik kontrolörleri son grev yasağından beridir sükunetini muhafaza etmekte ve sorunlara çözüm beklemektedir. Bu durumun devam etmesi halinde çalışma barışı bozulacak ve bunun sorumlusu da hükümet olacaktır” dedi.

Başa dön tuşu