Kıbrıs

Harnup hırsızları teminata bağlandı
Alsancak’ta bir gün arayla T.E.’nin bahçesinden üç torba harnup çaldıkları tespit edilen Hasan Topaloğulları ve Hanife Demirel aleyhindeki soruşturma tamamlandı

 
Devrim DEMİRAlsancak’ta bir gün arayla T.E.’nin bahçesine izinsiz girerek üç torba harnup çaldıkları izlenen kamera görüntülerinde tespit edilen Hasan Topaloğulları ve Hanife Demirel aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Aleyhlerinde alınan bir günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar, teminat talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlıların yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı birer kefilin imza edeceği 10’ar bin TL’lik kefalet senedi imza ederek, serbest bırakılmalarına karar verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlılar Hasan Topaloğulları ve Hanife Demirel’in “Ürün sirkatı” ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru, zanlıların 9-10 ağustos tarihleri arasında Alsancak’ta T.E.’nin bahçesine izinsiz girerek “Mülke tecavüz” suçu işledikten sonra, üç torba harnup çaldıklarını söyledi.

Şikâyetin ardından bölgedeki kamera görüntülerinin incelenerek, zanlıların olay günü kullandıkları HG 799 plakalı aracın Güzelyurt’ta tespit edildiğini aynı gün zanlıların da mahkeme emri ile tutuklanarak Lapta Karakolu’na teslim edildiklerini kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

 

 

 Başa dön tuşu