Harmancı’ya su konusunda çağrı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 21, 2024
Kıbrıs

Harmancı’ya su konusunda çağrı

Mehmet Harmancı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Meclisi’nin Demokrat Parti (DP)’li  üyesi Rauf Denktaş, LTB Başkanı Mehmet Harmancı’dan su konusunda Belediye Meclisi’ne yeni bir önerge getirerek, partisinin Belediye Meclisi üyelerinin önergeye “evet” demelerini sağlaması çağrısı yaptı.

Rauf Denktaş, Lefkoşalılara hitaben yaptığı yazılı açıklamada, önceki gün LTB Meclisi’nin  oy çokluğuyla  Türkiye’den gelen suyun Lefkoşalıya ulaşmasının engellendiğini belirterek, oylama sonucunun Harmancı-CTP-TDP çekişmesinin Lefkoşa ve Lefkoşalıya pratikteki yansıması olduğunu ileri sürdü.


Su ile ilgili ad-hoc komitede yer aldığını kaydeden Rauf Denktaş açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Harmancı, Belediye Meclis toplantısı öncesinde toplanan komitemize CTP’nin mecliste önergeye toplu olarak “hayır” oyu vereceği bilgisini aktararak bu durumda Meclis’te oylama yaptırmayacağını, gerekirse nisabı düşürmemiz gerekeceğini söylemiştir. Meclisteki oylamaya katılmamamın nedeni budur.

Belli ki Sayın Harmancı bazı TDP üyelerinin de “hayır” oyu kullanacağı bilgisine sahipti; çünkü TDP yani kendi parti üyeleri önergeye “evet” demiş olsalar, CTP ve YKP üyelerinin hayır oyuna karşılık TDP, UBP ve DP oylarıyla bu önerge kabul edilmiş olacak, Lefkoşamıza da su ulaşmış olacaktı.”

Rauf Denktaş,  LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın  CTP ve TDP arasındaki siyasi çekişmeye anlaşılmaz bir şekilde taraf olarak ret kararının çıkmasına  katkı verdiğini iddia etti.

Lefkoşa’nın  artık kaybedecek günü kalmadığını iler süren Denktaş, “ne Harmancı’nın, ne CTP’nin ne de TDP’nin bu tür siyasi oyunlarla Lefkoşa’yı temiz ve devamı olan sudan mahrum etmeye hakları olmadığını” belirtti. Rauf Denktaş, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Harmancı’ya çağrım, bir an önce Meclise yeni bir önerge getirmesi ve LTB Meclisi’nde bulunan kendi parti üyelerinin getireceği önergeye ‘evet’ demelerini sağlamasıdır.

Ben partim adına Lefkoşalıyı ve Lefkoşalımızı temiz suyla buluşturacak önergeye ‘evet’ diyerek kendisine destek olacağımı bir kez daha hem kendi hem de kamuoyunun bilgisine getiririm. Lefkoşalımızı suyla buluşturmak bizim görevimizdir”.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar