Kıbrıs

Hamitköy’de şölen var

Halk dansları, modern dans gösterileri ve konserler yanında, yiyecek-içecek stantları ve çocuklar için oyunların da yer aldığı şölen, Hamitköy’de etkinliğin sponsoru da olan Asok şirketinin bahçesinde yapıldı.

HAKDER’İN ARTIK BİNASI VAR

Dernek Başkanı İsmail Çetinsoy, şölenin açılışında yaptığı konuşmada, her geçen yıl daha da gelişip güzelleşen şölene bu yıl da birçok kişinin emek verdiğini anlattı.

Hamitköy Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yıllardır özlemini duyduğu binaya kavuştuğunu hatırlatan Çetinsoy, AB’yle yürütülen proje kapsamında daha önce LTB ait olan bir binanın derneğe verildiğini ve şöleni bu sevinçle düzenlediklerini kaydetti.

Çetinsoy, derneğe sahip çıkılması çağrısı yaparak, daha güzel koşullara, daha güzel günlere birlikte ulaşılması dileğinde bulundu.

Hamitköy’deki şölenin ilk gecesinde HAKDER minikler, yıldızlar, büyükler ekipleri yanında Lefkoşa Folklor Derneği (FOLKDER) Dillirga grubu ve Görneç Halk Dansları Grubu gösteri sundu.

Dancebase’in modern dans gösterisinden sonra şölenin ilk gecesi Grup Frekans’ın konseriyle tamamlandı.

BU AKŞAMKİ PROGRAM

5. Hamitköy Kültür ve Dayanışma Şöleni’nde bu akşam saat 20.00’de başlayacak programa göre, HAKDER ekiplerinin halk dansları gösterileri yanında Tango Siempre grubu ve İki Toplumlu Müzik ve Folklor Derneği gösteri sunacak. Gecede Grup SOS de sahne alacak.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı