Kıbrıs

Hamitköy’de ilk etap tamamlandıLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) “Hamitköy 1. Etap Alt Yapı Kanalizasyon Projesi” kapsamında bazı sokakların kanalizasyon sisteminin tamamlandığını duyurarak, sisteme bağlanmak isteyenlerin Kanalizasyon Birimi’ne başvurmasını istedi.
LTB’den yapılan açıklamada, TC Yardım Heyeti’nin katkıları ile Lefkoşa Kaymakamlığı’nın ita amirliğinde tamamlanan, takribi  bin 400 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattının aktif hale getirilmesi ile birlikte yaklaşık 300 hanenin kanalizasyona bağlanacağı kaydedildi.Hamitköy’de ikamet eden vatandaşların kanalizasyon sistemine bağlanabilmeleri için Kanalizasyon Şubesi’ne bir yer planı veya koçan fotokopisi ile başvurmaları gerektiği bildirildi.

Kanalizasyon hattına bağlantı harcı kanalizasyon tüzüğü gereği birinci yıl 100 TL + KDV daha sonraki yıllar için 250 TL + KDV olarak açıklandı.

Proje ile Ali Kafalıoğlu Sokak, Ömür Sokak ve Lal Sokak kanalizasyona bağlanırken, Atatürk Caddesi ( Raif Mesda Sokak Kavşağının Güneyi), Raif Mesda Sokak (Ali Kafalıoğlu Sokak Kavşağının Batısı), Paşa Sokak (Lal Sokak Kavşağının Batısı) kısmi olarak bağlandı.

Başa dön tuşu