Hamitköy puanı, Lapta’nın midesinden aldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
Köşe Yazarları

Hamitköy puanı, Lapta’nın midesinden aldı

Süper Lig’de 29 olan puanını 32 yaparak play-out sıkıntısından uzaklaşmak ve daha sonra da 9 Nisan salı günü Mağusa Türk Gücü ile oynayacağı Kıbrıs Kupası yarı final karşılaşmasına “moralli” bir şekilde hazırlanmak ve “final” oynamak isteyen Lapta, 26 puan ile play-out potasında kaynamakta olan Hamitköy’ü evinde ağırladı. Ancak, ortaya çıkan 0-0’lık skor; Nazım, Bora, Cemre, Ender ve Erkan’dan mahrum sahaya çıkması nedeniyle futbol adına ortaya önemli bir şey koyamayan Hamitköy’ü sevindirirken, İ. Kırşan’dan mahrum olmasına ve 60 dakika, 10 kişi oynamasına rağmen, galibiyete daha yakın olan Lapta’nın play-out sıkıntısını, ileriki haftalara taşımasına neden oldu.
Her iki takıma da, mutlak üç puan lazım olmasına rağmen Hamitköy maça, oyunu “rölantide” tutmak ve “atarsam yatarım” zihniyetinde ve puana razı bir tempoda maça başladı. Bu nedenle Hasan hoca birinci bölgeyi “çakılı” tutarken, bugün “üretkenlikten” çok uzak bir performans sergileyen ikinci bölge oyuncularının, ileride tuttuğu Kenneth ve Berrian’a atacağı toplarla, skor üretmeye çalıştı. Ancak bu pozisyonların çoğu, topların “kontrolsüz” atılmaları ve oyuncuların da “ofsayt’ta” dikkat etmemeleri nedeniyle, başlamadan bitti.
Buna mukabil Lapta, ileride tek tutuğu Prince ve ona destek olan ve kanatlardan bindirmeler yapan gezegen atom karınca Ahmet Coşkun’a atılacak toplarla skor üretmeye çalıştı. Bu futbolculara, sağ kanattan H.Sadrazam ve sol kanattan Salim ile ortadan da Dennis ve Tufan destek sağlayınca oyun bir anda Lapta’nın hakimiyeti altına girdi. Ancak oyundaki dengeler, “hiç gerek yokken”, çift sarı karttan kırmızı gören Şahin Şeker’in 30. dakikada oyundan atılması ile bir anda değişir gibi oldu. İhraç, Lapta’nın temposunu arttırırken, Hamitköy’ü “yüreklendirdi”. Bu nedenle de oyuna “mücadele” ve “heyecan” geldi. Ancak buna rağmen yine de Hamitköy’ün ikinci bölgesi, üçüncü bölgeye destek olamama becerisini göstermeye devam edince, 11 kişiye karşı 10 kişi ile mücadele veren Lapta gol pozisyonu üretme ve kaçırma becerisini göstermeye başladı. Hamitköy kaçırmadı mı? Kaçırdı. Lapta’nın aile boyu ileri çıktığı zamanlarda gelişen ani kontra ataklarda. Sonuç: eksik Hamitköy, bir puan aldı ancak bekleneni veremedi. Tabi, bir puan Hamitköy için “başarı” ise, diyeceğim yok. 11 kişiye karşı 10 kişi ile oynayan ve galibiyeti kaçıran Lapta’ya “methiyem” çok.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar