Kıbrıs

Halkın Partisi’nde adaylık başvuru süreci 30 Ekim’de başlıyor

Halkın Partisi’nin Parti Meclisi dün akşam olağanüstü bir toplantı yaptı ve yaklaşan seçimlerle ilgili olarak Parti’nin tüzüğü çerçevesinde Partinin milletvekili adaylarını belirleme sürecini başlatma kararı aldı.

Oybirliği ile alınan kararda 30 Ekim Pazartesi gününden itibaren Halkın Partisi’nden milletvekili aday adayı olmak isteyenler Parti Genel Merkezi’ne şahsen başvuru yapabilecek. Halkın Partisi milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci HP üyesi olmayan şahıslara da açık olacak. Buna göre HP üyesi olmayan ama partinin programında yer alan ilke ve düşünceleri paylaşan kişiler, parti üyesi olan kişilerle eşit şartlarda aday adayı olmak için başvuru yapma hakkına sahip olacaklar. Halkın Partisi’nden yapılan açıklamada başvuruların bitiş tarihinin açıklanmadığını, çünkü bunu seçim Meclis’te resmen onaylandıktan sonra belirlemenin daha doğru olacağı görüşünde olduklarına dikkat çekildi.

“Biz Çoktan Hazırız”

Halkın Partisi’nden yapılan açıklamada HP’nin bir seçime çoktandır hazır olduğuna dikkat çekerek şu ifadeler kullanıldı: “Halkın Partisi’nde süreç yürürlükteki tüzüğümüze uygun olarak çalışacak, şu anda bazı siyasi partilerde olduğu gibi sansasyonlar üzerinden değil. Partimizde gerek parti yönetimi gerekse parti başkanımız Özersay tarafından kimseye milletvekilliği adaylığı sözü verilmemiştir. Bu nedenle partimizin iradesi ipotek altına konulmamıştır” denildi.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı