H. Besim “Biz bu maçı kazanacağız” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Köşe Yazarları

H. Besim “Biz bu maçı kazanacağız”

Fevkalade anormal durumlar hariç,  zirve yarışında “havlu atmış” Küçük Kaymaklı ile kupada yoluna devam eden ve ligin de “ekonomik” getirisi ile ilgilenip, üçüncülüğe göz diken Bostancı Bağcıl’ın dünkü karşılaşmasında, maç öncesinde “Biz bu maçı kazanacağız” diyen Hasan Besim Başkanlığındaki Bostancı Bağcıl, rakibini 2-1 yendi.

Müsabakanın kazanılmasında en önemli faktör, “orta alan” oyuncularının “beceri ve ehliyeti”dir. Bostancı Bağcıl’ın bu bölgede oynayan futbolcuları, K. Kaymaklı’nın ikinci bölge oyuncularına nazaran  daha meziyetli oluşu, Bağcıl’ın topa daha fazla sahip olma ve organize atak üretme yüzdesini arttırdı. Nitekim Bostancı Bağcıl ilk devre boyunca, Ahmet, Devrim, Erbay ve mükemmel Samory’den “olumlu” pas alan Abdullah, Jeffrey ve Coşkun’un yönetiminde oyunu istediği gibi yönlendirdi. Ayrıca gününde olan Ertaç gibi bir golcüyü sağdan ve soldan destekleyen Hakan Altın ve Cenker ile de gol yolları bulmaya çalıştı. Ve Ertaç’ın ayağından buldu da. Buna mukabil Küçük Kaymaklı ilk devrede, ön libero Adal ve Ali’nin önünde oynayan M. Yaşınses, Derviş ve Hamis’ten, kendi aralarında olduğu kadar, üçüncü bölge ile koordinasyon sağlayamamaları nedeniyle “beklediğini” bulamadı. Bu nedenle de, Yasin Kansu ve ataklara katılan M. Yaşınses de “pasifize” olunca, pozisyon ve dolayısı ile gol bulamadı.
Y. Kurt’u sağ kanada, Debola’yı da forvete alan K.Kaymaklı, ikinci devreye daha istekli ve rakip yarı alanda daha fazla gözükmeye başladı. Nitekim gol de oyuna hakim oldukları bir döneme rastladı. Ancak, K. Kaymaklı’nın beraberlik golü, oyunda tekrar dengelerin kurulmasına neden oldu. Ve sonuçta, bugün tüm serbest atışları kullanan ve tehlikeli de olan Ertaç’ın kullandığı korner atışında Erbay’ın kafa şutu, iyi gününde olan Bostancı Bağcıl’ı 2-1 galibiyete taşıdı.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar