Kıbrıs

Güzelyurt’ta KORKUNÇ CİNAYET!


AİLE İÇİ GEÇİMSİZLİK: Güzelyurt’ta dün öğle saatlerinde 69 yaşındaki Saim Hannas, eşi 59 yaşındaki Nejla Mağracı Hannas’ı boğarak öldürdü. Saim Hannas’ın polisin “neden öldürdün” sorusuna “aile içi mesele” yanıtı verdiği öğrenildi

İÇİNE KAPANIK BİRİ: Güzelyurt’ta tanınan bir sima olan Saim Hannas çevresi tarafından içine kapanık biri olarak biliniyor. Hannas, cinayeti işlemesinin ardından oğlunun telefonla arayarak olayı anlattı ve ardından polise giderek teslim olduOLAY YERİNDE ÖLDÜ: Annesi Nejla Mağracı Hannas’ın babası tarafından boğulduğunu öğrenen oğul soluğu evde aldı. Yerde hareketsiz duran annesini alarak hastaneye götürdü. Hannas’ın hastaneye vardığında ölü olduğu belirlendi

3 GÜN TUTUKLU KALACAK: Olayın ardından Güzelyurt polisi tarafından tutuklanan Saim Hannas, ayni gün mahkemeye çıkarıldı. Güzelyurt Kaza Mahkemesi, Hannas’ın doktor kontrolünden geçirilmesine ve 3 gün poliste tutuklu kalması emri verdi

Gürsel KARAGÖZLÜ
Güzelyurt’ta 59 yaşındaki Nejla Mağracı (Hannas), ayrı yaşadığı eşi 69 yaşındaki Saim Hannas ( Saim Usta) tarafından öldürüldü.
Güzelyurt’ta Kasımpaşa Sokak No:3’de saat 13.45 sıralarında, Sandalyeci Saim Usta olarak bilinen Saim Hannas ( E-69), eski BRTK çalışanlarından Nejla Mağracı ( Hannas)’ı elleri ile boğazını sıkmak suretiyle öldürüldü.
Olayın ardından ise polis teslim olan Hannas, dün mahemeye çıkarıldı. Mahkeme Hannas’ın 3 gün tutuklu kalmasına hükmetti.

Öldürdü oğlunu aradı
Edinilen bilgilerde eşini öldüren Hannas’ın cinayeti işlemesinin ardından oğluna telefon açtığı kaydedildi. Hannas oğlunu arayarak işlediği cinayeti anlattı ardından da polise giderek teslim oldu ve suçunu itiraf etti.

Kendi teslim oldu
Hannas, oğlunu arayıp olayı anlatmasının ardından yine oğluna “ben polise gidip teslim oluyorum” dediği öğrenildi. Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne cinayet işlediğini itiraf eden Hannas, polis tarafından tutuklandı. Oğlu ise eve giderek annesini aldı, Güzelyurt’taki YDÜ Hastanesi Dispanseri’ne götürdü ancak Nejla Hannas’ın hastaneye vardığında ölü olduğu tespit edildi.

 

Mahkemeye çıkarıldı
Polis’e teslim olan zanlı Saim Hannas, ayni gün saat 15.30 sıralarında Polis tarafından Güzelyurt Kaza Mahkemesi yargıcı Meltem Dündar huzuruna çıkartıldı. Savcı Ergin Atıcı’nın hazır bulunduğu mahkemede Cinayetin tahkikat memuru Müfettiş Muavini Andım Baytunç, cinayetle ilgili olguları mahkemeye anlattı. Tahkikat memurunun aktardığı olgular ışığında Mahkeme olayın çok ciddi bir suç olduğunu ve meselenin salimen yürütülmesi için zanlı Saim Hannas’ın doktor kontrolünden geçirilmesine ve üç gün Poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Hannas’ın ikinci eşiydi
Nejla Hannas’ın, Saim Hannas’ın ikinci eşi olduğu öğrenildi. Hannas’ın ilk eşinin doğumda hayatını kaybetmesinden sonra Nejla Hannas ile evlendiği ifade edildi. Hannas çiftinin evliliklerinden 4 çocuğunun olduğu da kaydedildi.

BRTK’dan emekliydi
Nejla Hannas’ın geçmiş dönemde Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda Rumca Haberler Bölümü’nde çalşıştığı öğrenildi. Hannas’ın bir süre önce BRTK’dan emekli olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Aile içi geçimsizlik vardı
Havadis’in Hannas çiftine yakın kaynaklardan derlediği bilgilere göre Saim Hannas ile Nejla Hannas’ın sürekli bir şekilde aile içi geçimsizlik yaşadığı kaydedildi. Bir yıl öncesine kadar ayrı oldukları ifade edilen Hannas çiftinin 1 yıl önce yeniden barıştığı kaydedildi.

İçine kapanık birisi
Cinayet zanlısı 69 yalındaki Saim Hannas’ın içine kapanık bir kişi olduğu ifade edilirken Güzelyurt’ta tanınan biri olduğu da kaydedildi. Hannas’ın düğün ve sünnetlerde keman çalarak ve hasır sandalye yaparak hayatını kazandığı öğrenildi.Başa dön tuşu