Kıbrıs

Güngördü adaylığını duyurduUBP ESKİ BAŞKANLARINDAN DESTEK: Bağımsız Girne Belediyesi başkan adayı Nidai Güngördü’nün dün adaylığını duyurmak için düzenlediği toplantıya geçmiş dönemlerde UBP’den Girne Belediyesi başkanı seçilen Mehmet Ayder ve Erdinç Gürçağ da katıldı. İki Girne Belediyesi eski başkanı da söz alarak Güngördü’ye desteklerini belirtti
Geçtiğimiz dönem UBP’den Girne Belediyesi başkanlığı için aday olan Nidai Güngördü bu dönemde bağımsız aday olacağını açıkladı.
Bağımsız adaylığını dün basın toplantısıyla kamuoyuna duyuran Güngördü toplantı da kazanması durumunda gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında bilgi verdi.Az bir farkla kaybetmişti
Güngördü, 2010 yılında gerçekleşen yerel seçimde UBP adayı olarak yine şu anki CTP-BG belediye başkan adayı ve Girne Belediye başkanı Sümer Aygın’la yarışmıştı. Nidai Güngördü yüzde ikilik bir farkla belediye başkanlığını Sümer Aygın’a kaptırmıştı.

Ayder ve Gürçağ’dan destek…
Bağımsız Girne Belediye başkan adayı Nidai Güngördü’nün dün adaylığını duyurmak için düzenlediği toplantıya geçmiş dönemlerde UBP’den Girne Belediye başkanı seçilen Mehmet Ayder ve Erdinç Gürçağ’da katıldı.
Güngördü’nün adaylığını açıklamasının ardından söz alan Ayder ve Gürçağ, bağımsız belediye başkan adayı Güngördü’ye desteklerini belirtti. Ayrıca toplantıda bazı UBP’li Girne Belediyesi meclis üyelerini de bulunması dikkat çekti.

Güngördü: Girne yıllardır hizmet bekliyor
Bağımsız Belediye başkan adayı Nidai Güngördü, adaylığını duyurmak için düzenlediği toplantı da Girne’nin yıllardır hizmet beklediğini söyledi. Güzel, temiz, çağdaş ve turisti çekecek bir Girne için çeşitli projeler gerçekleştireceklerini kaydeden Güngördü şu şekilde konuştu:
Girneliler kordon boyuna ve denize küsmüştür. Girne halkını deniz ve kordon boyu ile buluşturacağız. Turistlerin bölgeye gelmesi için birçok projemiz vardır. Girne’de değişim zamanı geldi. Yeşile ve tarihe sahip çıkarak birçok proje gerçekleştireceğiz.

Başa dön tuşu