Güney'de Turizm Sektörü Krizlen Belirsizliğe Girdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Güney Kıbrıs

Güney’de Turizm Sektörü Krizlen Belirsizliğe Girdi

Güney'de Turizm Sektörü Krizlen Belirsizliğe Girdi

Güney Kıbrıs’ta turizm sektörü ekonomik krizle büyük bir belirsizlik içerisine girerken, KKTC’nin İngiltere’de başlattığı reklam kampanyası Rumlarda rahatsızlık uyandırdı.

Alithia gazetesi “Turizme Etkileri Konusunda Büyük Belirsizlik… Euro Bölgesinde Dahil Olmama Temelinde Sahte Devletin İngiltere’deki Kampanyası” başlıklarıyla verdiği haberinde, bu yıl turizmin tüm beklentileri aşacağı mesajları verilirken, son gelişmelerin, Rum Turizm Örgütü (KOT), turizm acenteleri ve otelcilerin işini daha da zorlaştırdığını yazdı.


Euro Grubu’nun tıraşlama kararı ile Merkez Bankasının banka işlemlerine getirdiği sınırlanmaların turizm sektörüne olumsuz etkilerinin olduğunu belirten gazete, turizm acenteleri ve otellerin, atmosferi tersine çevirmek için çaba serf ettiğini, KOT’un yurtdışındaki ofisleri aracılığıyla yabancı turizm acenteleriyle temasa geçtiğini aktardı.

Öte yandan, Güney Kıbrıs’ta bu gelişmeler yaşanırken, KKTC’nin Güney Kıbrıs’taki ekonomik krizden istifade etmeye çalıştığını savunan gazete, KKTC’nin “Biliyor musunuz? KKTC Euro Bölgesinde değil”, “Kıbrıs’ın diğer yarısından ayrıyız, Türk Lirası kullanıyoruz” sloganlarıyla İngiltere’de reklam kampanyası başlattığını belirtti.

Simerini gazetesine konuşan Rum Otelciler Birliği (PASİKSE), KKTC’nin İngiltere’deki reklam kampanyasını yorumlayarak, (KKTC’nin) durumu kendileri yararına kullanmayı ve turist sayısını artırmayı istediğinin aşikar olduğunu belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar