Güney'de seçimlere sabotaj iddiası! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Güney Kıbrıs

Güney’de seçimlere sabotaj iddiası!

Güney'de seçimlere sabotaj iddiası!

TAK-Rum haber kaynaklarına göre “Anonymous” tarafından yayınlanan videoda; grubun, “Rum başkanlık seçimlerinin ilk turunda hatırı sayılır bir zarar veremedikleri konusunda eleştiri mesajları aldığı” belirtilerek, ikinci turun gerçekleştirilmekte olduğu bugün “bu saçma oyunun durdurulacağı” vaadinde bulunuldu.

Bugün “iktidardakilere” çok daha güçlü bir mesaj vereceğini belirten Anonymous, birinci turda toplam 72 Rum devlet (web) sitesine saldırdığını hatırlattı ve bugün daha fazla resmi siteye saldıracağını açıkladı.


YSK BAŞKANI

Rum Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Andreas Aşşiotis de, dün öğleden sonra ve bugün Rum İçişleri Bakanlığı’nın bilgisayar sistemine saldırı düzenlendiğini ancak aldıkları tedbirler nedeniyle bu saldırıları bertaraf etmeyi başardıklarını açıkladı.

Öte yandan sabah 07.00’de başlayan oy verme işlemine 12.00 itibarıyla bir saatlik ara verildi. Bu saate kadar sandık başına gidenlerin oranı birinci turun yapıldığı pazar gününe göre yüzde 2 daha az gerçekleşti.

Aşşiotis geçen pazar gününden bugüne, son bir haftalık süre içerisinde, 243’ü dün olmak üzere toplam bin 559 adet yeni seçmen kartı verildiğini, bunun da seçmenlerin, seçmen kartlarını saklamaları yönündeki uyarılara kulak asmadıklarını gösterdiğini söyledi.

Andreas Aşşiotis sandıkların bugün saat 18.00’de kapanacağını ve oy sayım işlemine geçileceğini, ilk sonuçların saat 19.00’da, kesin sonuçların ise saat 20.00 civarında alınmasının beklendiğini belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar