Gözyaşları Emir bebek için aktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

Gözyaşları Emir bebek için aktı

Gözyaşları Emir bebek için aktı

Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda hafta sonu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşama veda eden Emir Yılmaz, Lefkoşa İsmail Safa Camii’nde dün kılınan öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
Henüz bir buçuk aylık olan Emir bebeğin cenazesine, Yılmaz ailesinin yakınları ve çok sayıda seveni katıldı.
Gözyaşlarının sel olup aktığı cenaze töreninde anne Feriha Sıla Şentürk’e en büyük desteği eşi Bilen Yılmaz verdi. Yaşadıkları büyük acı ile sarsılan çift, birbirlerinde teselli aradı.

Canının yarısını kaybetti
Acılı anne Feriha Sıla Şentürk’e acı haberin, dün sabah cenazeden kısa bir süre önce verildiği öğrenildi. Anne Feriha Sıla Şentürk, biricik oğlunun cenazesine tekerlekli sandalyede getirildi.
Emir Yılmaz’ın ölümü ile sonuçlanan kazada Feriha Sıla Şentürk, vücudunun birçok yerinden yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.
Şentürk’ün tedavisi devam ediyor.


Kardeşinin cenazesine gidemedi
Emir Yılmaz’ın ablası 12 yaşındaki Emine Yontucu ise kaza sonucu aldığı yaralar nedeni ile hastaneden çıkamadı ve kardeşinin cenaze törenine katılamadı.
Kaza sonucu vücudunun birçok yerinden yaralanan ve sağ bacağı kırılan abla Emine Yontucu, halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altında.
Emine Yontucu’nun bugün ayağındaki kırık nedeni ile ameliyat edileceği öğrenildi.

En zor görev babaya düştü
Yürekleri dağlayan cenaze töreninde en zor görev de minik Emir’in babası Bilen Yılmaz’a düştü.
Bir yandan yaralı olan eşini teselli etmeye çalışan baba, diğer yandan taziyeleri kabul etti.
Acılı baba Bilen Yılmaz, zaman zaman eşinden uzak bir yere giderek gözyaşı akıttı, içini döktü.

Cenaze namazında fenalaştı
Cenaze namazına kadar güçlü olmaya çalışan ve yaralı eşini sakinleştirip, teselli veren acılı baba Bilen Yılmaz, daha fazla duygularına hakim olamadı.
Minik oğlunun tabutu başında dakikalarca gözyaşı döken baba, oğlunun tabutuna sarıldı, defalarca fotoğrafını öptü. Bir süre Emir Yılmaz’ın cansız bedeni ile konuştu.
Bilen Yılmaz, Emir’in tabutu başında kendisini teselli etmeye çalışan kardeşine içini döktü.
Bilen Yılmaz, “Daha oğlumun sünnetini bile yaptıramadım. Bebeğim cennete gidiyor” dedi.
Cenaze namazı sırasında yaşadığı acıya dayanamayan baba Bilen Yılmaz’ın göğsü sıkıştı. Bilen Yılmaz arkadaşlarının desteği ile namaz sırasından çıkarıldı.
Yakınları tarafından sakinleştirilen baba Bilen Yılmaz, yine yakınlarının desteği ile oğlunun cenaze namazında saf tuttu.

Acısı çok taze
Halen daha kazanın şokunu üzerinden atamayan ve acısı henüz çok taze olan baba Bilen Yılmaz’ın, oğlunun ölümü ile sonuçlanan kazada, HE 842 plakalı araç sürücüsü 19 yaşındaki Simge Kırmızı’ya tepkili olduğu gözlemlendi.
Bilen Yılmaz, cenazede, kendisini teselli eden yakınlarına, “Bir de başsağlığına gelecekmiş. Gelip ne diyecek. Oğlunuzu aldım başınız sağ olsun mu diyecek. Gelmesin” diye dert yandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar