Teknoloji

Google Play bu uygulamaları kaldırıyor


Google, adında "Cardboard" geçen uygulamaları Android'in uygulama mağazasından kaldırmaya başladı. Firmanın amacının sanal gerçeklik ürünü Google Cardboard'la ilgili kafa karışıklığını gidermek olduğu düşünülüyor.

"Cardboard" uygulamalarının kaldırılmasının Google'ın karton düşmanlığıyla veya Cardboard'a özel uygulamalarla ilgisi yok. Ubergizmo'ya göre adında "Cardboard" geçen uygulamalar, Google'ın içerik ilkelerini ihlal ediyor ve Google, Cardboard için geliştirilen uygulamaların resmi Google uygulamaları gibi görünmelerini istemiyor.

Siteye göre durumdan etkilenen uygulamalar arasında Cardboard VNC, Cardboard Catapult ve Cardboard Theatre var. Bununla birlikte Cardboard Theatre, yeni adı VR Theatre ile Play Store'da tekrar yer almış durumda.

Google'ın kafa karşılılığını gidermek istemesi anlaşılır olsa da yapılan değişiklik, Google'ın aksesuarı için özel olarak geliştirilen uygulamaları bulmayı zorlaştırabilir. Ancak firmanın resmi bir Google Cardboard uygulaması sunduğunu ve bu uygulama içerisinden Cardboard'a özel uygulamalara ulaşmayı kolaylaştırdığını biliyoruz. Dolayısıyla firma, Cardboard içeriklerine bu uygulama üzerinden ulaşmamızı istiyor olabilir.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı