Gönyeli'de yaz temizliği - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Gönyeli’de yaz temizliği

Gönyeli'de yaz temizliği

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, temizlik ihalesi sonucunda, Hassa Temizlik Şirketi ve İnbo Temizlik Şirketi de temizlik kampanyasına dahil oldu. Üç bölgeye ayrılan Gönyeli’de, 3 farklı ekiple temizlik çalışmaları başladı.
45 kişilik bir ekiple ve 15 araçla 2 Mayıs’ta başlayan çalışmaların toplam 65 günde bitmesi planlanıyor.

Temizlik kampanyası çerçevesinde arazideki otlar kesilecek, molozlar kaldırılacak, Arazilerde ve kaldırım üzerlerinde bulunan, hurda araçlar, köpek kulübeleri ve inşaat malzemeleri kaldırılacak. Ayrıca, sokak lambaları, rögar kapakları, bozuk asfaltlar ve sokak levhalarının bakım veya onarımları yapılacak.


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, etkin temizlik hizmeti sayesinde, Gönyeli halkında mevcut duyarlılığı daha ileriye taşıyarak, hızla temizlenmiş ve sürekli temiz kalan bir Gönyeli yaratmak istediklerini belirterek Gönyeli'nin her zerresinde bu temizliğin hissedileceğini söyledi.

Görev yaptığı yaklaşık 7 yıllık dönemde, ilk başta, “köyden kente dönüşümü” konuştuklarını, “alt yapısı planlı tek kent” dediklerini anımsatan Benli, “Bugün alt yapı sorunu biten, çeşmelerinden içilebilir su akan bir kentten bahsediyoruz. Yedi yıl önceki Gönyeli’yi anımsayanlar, şimdiyle kıyas yaptığı zaman, ne dediğimi çok daha iyi anlamaktadır” dedi.

YÜZDE 92 KANALİZASYON AĞI

Göreve başladığı zaman, Gönyeli’nin yüzde 80’inde kanalizasyon sorunu olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Benli, bugün yüzde 92 oranında kanalizasyon sorununun çözüldüğünü ve üstesinden gelinebilecek bir hal aldığını söyledi.

Yeni arsalarda alt yapı şartı bulunduğunu ve bu noktada taviz verilmediğini anlatan Benli, Gönyeli’de mevzuatın tam uygulandığını ve kişiye özel belediye hizmeti verilmediğini vurguladı.

KENTİN ALTINA 200 KİLOMETRE BORU

Gönyeli’de yer altından 200 kilometre boru döşendiğini, böylece kanalizasyon, su ve drenaj gibi şikâyetlerin gündemden düştüğünü, halka da kaliteli hizmet verildiğini anlatan Benli, yeni yılda yapılan alt yapı yatırımlarının ardından, rutinin devam ettiğini, şimdi ise yeni hedefler belirlendiğini söyledi.

Evlere içilebilir kalitede su verildiğini belirten Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, insana yönelik yatırımların da alt yapı yatırımları ile aynı kaliteyi yakaladığını ifade etti.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi (GÖNYELİ SAM) Projesi’nin hızla geliştiğini anlatan Benli, şu anda bin 500 kişinin bu merkezden hizmet aldığını bildirdi.

BÜTÇE 23 MİLYON TL

Göreve geldiği zaman, 4.6 milyon TL olan Gönyeli Belediye bütçesinin bugün 23 milyon TL’ye ulaştığını açıklayan Benli, bunun yüzde 35’lik kaleminin ise tamamen kent içi yatırımlara gittiğini ve nüfus iki katına çıksa da aksamadan hizmetlerin verilebileceğini söyledi.

Gönyeli Belediyesi’nin yasa ve mevzuatlarla yönetildiğini, hiçbir vatandaşa, olmayacak işlere, “bakarız- hallederiz” denmediğini kaydeden Benli, “Eğer olacak bir iş ise, hemen olur. Olmayacaksa da vatandaş bunu bilir” dedi.

Benli, sırf bu nedenle kendisine “diktatör” yakıştırması yapıldığını belirterek, “Kulağıma geliyor ama gocunmuyorum. Burada tek bir amaç var, o da koyduğumuz hedeflere ulaşmak. Bu hedefler de Gönyeli’yi geleceğe taşımadır. Popülizm bizim belediyemizden içeriye giremez” ifadesini kullandı.

Gönyeli Çevre Düzenleme Master Projesi kapsamında 200 alanda projelendirme yapıldığını söyleyen Benli, “Kent genelinde 90 yeşil alan yarattık. Nüfus ve yüzölçümü düşünüldüğü zaman, bu KKTC içerisinde bir rekordur” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar