Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Aile bilgilendirme seminerleri başladı… - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Güney KıbrısKıbrıs

Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Aile bilgilendirme seminerleri başladı…

Uzman Psikolog ve Öğretim üyesi Bedriye Alıcı ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel velileri bilgilendirdi.


Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu Okul Aile Birliği organizasyonuyla, 14 Kasım Çarşamba akşamı okul salonunda gerçekleşen seminerde ilk sunumu “Çocuklarda Korku ile baş edebilme yöntemleri” konusunda Uzman Psikolog ve Öğretim üyesi Bedriye Alıcı yaptı. Alıcı çocukların korkularını yenebilmeleri için ailelerin izlemesi gereken yolları aktarırken her çocuğun gelişiminin farklı olduğunu bu nedenle ailelerin karşılaştıkları sorunlarla başa çıkamadıkları durumlarda bir uzmandan yardım almaktan çekinmemelerini istedi.

Seminerin ikinci bölümünde ise Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel söz aldı ve katılımcılara “Çocuklarda Doğru ve Güvenli İnternet Kullanımı” konusunda bilgiler aktardı. Başel, 6 yaş altı çocuklara telefon, tablet gibi cihazların oyuncak gibi verilmesinin onların hayal dünyalarını çok etkilediğini, kontrolsüz sosyal medya kullanımında çocukların büyük bir tehlike altında olduğunu ve bunu önlemede anne babalara büyük bir görev düştüğünü söyledi.

Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Başer, seminerin sonunda organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu Okul İdaresine, Okul Aile birliğine ve katılımcılara teşekkür ederek seminerde 80 den fazla veliyi görmekten çok mutlu olduğunu, seminerlerin ilerleyen günlerde farklı konu başlıkları ile devam edeceğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar