Kıbrıs

Göktürk Ötüken’i bezdirdilerYETKİLERİNİ KULLANAMIYOR: Göktürk Ötüken, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Özel Kalem Müdürlüğü görevinden istifasının gerekçesi olarak yetkilerinin kullandırılmamasını gösterdi.  Ötüken istifasını duyurduğu Twitte şu ifadeyi kullandı: Almış olduğum siyasi terbiye, yetkilerimi kullanamadığım, sorumluluklarımı yerine getiremediğim bir görevi iade etmeyi gerektirmektedir
AÇIKLAMADI ARAŞTIRIN DEDİ: Göktürk Ötüken “Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü gibi onurlu bir görevden istifa edebilecek bir noktaya gelmişsem bunun nedenlerinin iyi araştırılması gerektiğine inanmaktayım.” İfadesini kullanmasına rağmen gün boyu telefonunu kapalı tutarak istifasının perde gerisindeki sebebi açıklamaktan kaçındıCumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Göktürk Ötüken, dün görevinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa kararını Twitter’dan açıklayan Ötüken “İstifam ilkesel bir duruştur” dedi.
Ötüken, 2 Temmuz 2013 tarihinden beri aktif olarak görev yapmadığını, belirten açıklamasında, “Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü gibi onurlu bir görevden istifa edebilecek bir noktaya gelmişsem bunun nedenlerinin iyi araştırılması gerektiğine inanmaktayım. Almış olduğum siyasi terbiye, yetkilerimi kullanamadığım, sorumluluklarımı yerine getiremediğim bir görevi iade etmeyi gerektirmektedir” ifadelerini kullandı.
Ötüken, hayatının bundan sonraki döneminde mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade ettiğini Ulusal Birlik Partisi’nden siyaset yapmaya devam edeceğini belirtti.

“UBP’de siyaset yapmaya devam edeceğim”
Göktürk Ötüken Twitter’dan yaptığı çarpıcı açıklamasında istifasını su cümlelerle duyurdu:
“2 Temmuz 2013 tarihinden beri aktif olarak görev yapmadığım Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nden istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşma zamanının artık geldiğine inanarak bu açıklamayı yapıyorum. İstifam ilkesel bir duruştur. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü gibi onurlu bir görevden istifa edebilecek bir noktaya gelmişsem bunun nedenlerinin iyi araştırılması gerektiğine inanmaktayım. Almış olduğum siyasi terbiye, yetkilerimi kullanamadığım, sorumluluklarımı yerine getiremediğim bir görevi iade etmeyi gerektirmektedir. Görev yaptığım süre içerisinde bana yardımcı olan başta Sayın Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu olmak üzere daha önce görev yaptığım Başbakanlık personeline ve son görev yerim olan Cumhurbaşkanlığı personeline çok teşekkür ederim. Hayatımın bundan sonraki döneminde mensubu bulunmaktan gurur duyduğum Ulusal Birlik Partisi’nden siyaset yapmaya devam edeceğim. Tüm kamuoyuna saygıyla duyururum…”

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürlüğü görevinden dün itibarı ile istifa eden Göktürk Ötüken, istifa kararını Twitter’dan duyurdu

Başa dön tuşu