BasketbolSpor

Girne’ye de kilit!

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın basketbol takımı 2 ay önce kapatılırken, şimdi de Girne Üniversitesi’nin Süper Lig’de oynayan Basketbol Şubesi son noktayı koydu

GEREKÇE: MİSYONUNU DOLDURDU:
Yakın Doğu Üniversitesi kadın basketbol takımı, “misyonunu doldurduğu” açıklanarak kapatılırken aynı gerekçe ile Girne Üniversitesi de “basketbol” şubesini kapatma kararı aldı

Yakın Doğu Üniversitesi yönetimi önemli kararlara imza atmaya devam ediyor.
Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde yer alan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın basketbol takımı 2 ay önce misyonunu doldurduğu açıklanarak kapatılırken şimdi de ayni gerekçe ile Girne Üniversitesi de basketbol şubesi için son noktayı koydu.

Basketboldan çekildi
Faaliyetlerini durdurma kararı alan ve son yıllarda Türkiye Kadın Basketbolu’nun parlayan yıldızı olan Yakın Doğu Üniversitesi, EuroLeague Women’da final four’a kalan, ligde final oynayan ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’yla Türkiye Kupası’nı kazanan YDÜ Melekleri, güçlü kadrosuyla dikkatleri çeken bir takımdı. Ancak yönetim tarafından yapılan şok edici açıklamada takımın basketboldaki misyonunun dolduğu belirtildi.
Ayni gerekçeli kararla, Girne Üniversitesi de basketboldan çekilme kararı aldı. Turkuaz beyazlılar böylelikle iki yıl mücadele ettikleri Basketbol Erkekler Liginden çekilmiş oldu.

Diğer kategorilere devam
Girne Üniversitesi, Basketbol şubesinin kapatılması ile sadece faaliyet gösterdiği iki branşta devam kararı aldı. Badminton ve Hentbolda kulüp takımlarının normal şekilde yollarına devam edeceği gelen haberler arasında.

Tonguç KOTAK

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı