FutbolSpor

GG’den transferler haberlerine tepki


K-Pet Süper Lig ekiplerinden Gençlik Gücü, Çetinkaya’ya kiralık olarak verdikleri futbolcuları Ahmet Can Tokmak’ın başka kulüplere transfer olacağı yönünde yazılı basında çıkan haberlere Gençlik Gücü’nden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, sezon başında Çetinkaya’ya kiralanan Ahmet Can Tokmak’ın ara transfer döneminde Küçük Kaymaklı’ya transfer edilmek istenmesinin önce kendileri ile görüşülmesi gerektiğini belirten GG Yönetimi, sezon sonunda Ahmet Can Tokmak’ın kulübe döneceği ve kendi onayları olmadan hiçbir kulübe gidemeyeceği belirtildi.

Her iki kulübü de etik olmayan davranışlardan uzak durmaya davet eden Gençlik Gücü Yönetim Kurulu Başkanı Suma Zafer Choudhry, “Bu tür haberleri yaymak etik değildir. Transferin nasıl yapılıp, yapılmayacağını bilmiyorlarsa öğrensinler. Bizim kiraladığımız herhangi bir futbolcu, bizim onayımız olmadan başka bir kulübe kiralanamaz” şeklinde konuştu. Bu sezon Yeşilova’ya kiralık olarak verilen Hüseyin Küsbeci’nin de, kedilerinden habersiz başka kulüplere pazarlanmaya çalışıldığını söyleyen Suma, “Her iki futbolcunun transferleri konusunda da etik olarak önce kulüple, görüşülmesi gereklidir. Adresimiz de telefon numaralarımız da bellidir” dedi.
Başa dön tuşu