Kıbrıs

Gençlerin kırsal kesim arsası isyanı


Ülkede yıllardır gençlerin topraklarından kopmaması için verilen kırsal kesim arsaları genç bir çifti isyan ettirdi.  

İskele’de 2011 yılında kendilerine bir kırsal kesim arsası verildiği ancak üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen evlerine su ve elektrik bağlatamadıklarından şikayetçi olan genç çift hükümete sert tepki gösterdi.

Verilen arsaya binlerce lira harcayıp ev yapan Emir ve Rana DOLU çifti elektrik ve su bağlatamadıkları için halen evlerine kavuşamadılar.

Kırsal Kesim müdürüne aylarca gidip geldiklerni ancak bir sonuç alamadıklarını kaydeden genç çift şimdi adalet arıyor.

İşte genç çiftin o isyanı

“2011 yılında kırsal kesim arsası diye adlandırdıkları ve vatandaşımıza ev yapabilmesi, kendi doğup büyüdüğü topraklarda yaşam kurması ve gençler bu topraklara sahip çıksınlar martavalları ( palavraları ) ile dağıttıkları fakat üstünden 6-7 sene geçmesine rağmen ne SU nede ELEKTRİK yok. Bizler dünyaca para harcayıp evi bitiriyoruz ama bu en önemli iki yaşam kaynağı getirilemiyor. Neden çünkü baştakilerin rant kavgası, koltuk kavgası, mammayı kim daha fazla yeycek kavgası yüzünden. Kırsal kesim müdürüne aylardır belki de 20 defa gidildi her defasında önümüzdeki hafta, yok önümüzdeki ay diye diye geçiştiriyor ve karşısındakileri ahmak yerine koyuyor. ( benim gözümde kendisi o sınıfta bile değil ) şimdi ise dün söylenen seçim yasakları palavrası ile seçimden sonraya bırakılmış. Başbakan hodri meydan okuyor erken seçim için. Bu arsada eğer bir milletvekili bakan çocuğu hak sahibi olsaydı arsalar dağıtıldığı gün elektrik su yol hepsi gelirdi… ADALET ÖLÜYE BENZER, HER İKİSİDE HAK YOLUNDA GECİKTİRİLİNCE KOKAR
Başa dön tuşu